Saçınızın Makyaj Zamanı Geldi!

Saçınızın Makyaj Zamanı Geldi!

Her mevsimde saçın kendi rengini yakalaması gerekir. Yazın güneşle birlikte renkler açık tonlara döner. İlkbaharda saça yapılacak makyaj ile yaz mevsimine hazırlığın ilk adımı atılır. Örneğin; balyaj için Nisan ayında birkaç paket saç uçlarına attırılmalı, sonraki ay ise kalan kısmı yapılmalıdır.

Saç Uzmanı Rıdvan Bayar-Selim Coşkun

Kış mevsiminde koyulaşan saç rengi yazın güneş ile birlikte açık renklere yerine bırakır. Sağlıklı saç olarak renk açılma işleminin gerçekleşmesi için ilkbahardan hazırlık yapılması gerekir. Çünkü renk birden açılırsa saç zarar görür ve onu sağlıklı hale getirmek için yaz boyu bakım yaptırmak gerekir.

Saçın makyaj zamanı geldi!

Güneşten açılan saç rengi bronzlaşan tenle daha uyumlu olur. Yazın istediğiniz renkte kullanabilmek için saçınıza önceden makyajı yapılmalıdır. Açık renk sonbahardan kışa geçerken yerini yine koyu renge bırakır. Kışın balyaj yapılmadığı için saç sağlığına kavuşma imkânı bulur. Nisan ayında ise saç rengi hafif hafif açılmaya başlayabilir. Zemin renginin mutlaka bir iki ton açılması gerekir. Uçlarına balyaj yapılmalıdır ki yaz mevsiminde bir anda saçların yüzde 80-90’ı açıcılarla açılması çok tehlikelidir. Balyajın yüzde 50’si bir ay kalan kısmını ise bir sonraki ay yaptırılmalıdır. Böylece saç sağlıklı kalır. Bir anda yaparsanız saç sağlığı tehlikeye girer. Sağlıklı saç, sağlıksız saçı bir kalkan gibi koruma altına alır. Böylece temmuz ayında istenilen renge sağlıklı saçla kavuşmak mümkün olur.

Temmuz ayında saç rengi bir anda açılırsa yaz boyunca sağlıklı saça tekrar kavuşabilmek için servet ödemek zorunda kalınır. Çünkü saç bakım yapılarak toparlanmaya çalışılır. Bir işlem yaptırılacaksa bu iki kerede ve kontrollü yapılmalı, kuaför de bu konuda dikkatli olmalıdır. Sağlıklı saç ve saçı korumak çok önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.