Selülit Bakımının Tam Zamanı

17.10.2012
30
Selülit Bakımının Tam Zamanı

Güzel yaz ayları şu an size uzak gözükebilir ancak yaza selülitlerden arınmış bir vücutla girmek istiyorsanız, bu zaman hiç de uzun değil… Tavsiyelerimize kulak verin ve önümüzdeki üç ayı değerlendirip istediğiniz forma kavuşun… Çünkü selülit bakımının tam zamanı…

——-

Selülit bir yağ problemi değil, bir bağ doku ve dolaşım bozukluğu problemi… Selülitin ana nedeni hormonal değişiklik, yetersiz sıvı alımı, cildin esnekliğini kaybetmesidir. Yaşla beraber daha ciddi bir boyut alır. Selülit bakımının tam zamanı diyerek harekete geçmeye hazır mısınız?

1-Doğru beslenme…

Dengeli beslenerek, metabolizmayı hızlandırmak ve iyi çalışan bir sindirim sistemi hedefleniyor. Asla uzun süre aç kalmayın ve selülit düşmanı besinlerden uzak durun. Biber, domates, turunçgiller, ıspanak, havuç, yumurta, baklagiller bunlardan bazıları.

Fazla miktarda tuz tüketimi, vücudun su tutmasını kolaylaştırıyor bu da ödem oluşmasına neden oluyor. Su da vücudumuzun temel besinlerini alması için vazgeçilmez bir önem taşıyor ama su tüketimine aşırıya kaçmanın hiçbir faydası yok.

2-Terapilerin gücü…

Son teknoloji ile geliştirilen aletlerle selülit ve lokal incelmede başarılı sonuçlar alınıyor. Sağlık merkezlerinde uygulanan kişiye özel paket programlar düzenli devamlılık gerektiriyor. Bu şekilde, yağların çözülmesi, toksinlerin atılması ve cildin sıkılaştırılması sağlanıyor.

3-İnceltici kremler…

Düzenli kullanımla 1-3 cm. incelme sağlayabilirsiniz. Selülitleri hafifletmek ve ipeksi bir cilt görünümü sağlamak da işlevleri arasında.

Uzmanlar, selülite karşı açacağınız savaşta zamana ihtiyacınız olduğunun altını çiziyorlar… Ağırlık vereceğiniz yöntemi belirleyip, gerisini zamana bırakmanız bu problemden kurtulmanızı sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.