Sonbahar İçin Burcunuzun Olumlamasına DİKKAT!

Sonbahar İçin Burcunuzun Olumlamasına DİKKAT!

Eylül; hasat etmek ve hasat yapmak, ürünü kaldırmak ve ekini biçmek olarak tanımlanmaktadır. Eylül ayı ise bizlere yaz boyunca yaptığımız tüm işlerin, ektiklerimizin, ürünlerimizin toplanması ve biçilmesi olarak yansımaktadır. Bu yaz nasıl geçti ve kışa ne kadar hazırız? Hasadımızda neler var? Gezegenler bu hasat mevsiminde bize neler fısıldıyor?

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Eylül sözcüğü dilimize Süryanice/Aramice dillerinden geçmiştir. Daha da geriye gidecek olursak; Babil ve Akad dillerinde elūlu/elūnu hasat festivali, bu festivalin yapıldığı ay karşılığını görüyoruz*.

Rumi takvime göre ise bir eylül ile birlikte yaz ayları bitmiş ve sonbahar mevsimi başlamış oluyor. Eylül ayının ise büyük bir bölümü başak diğer kısmı da terazi burcuna denk geliyor.

Koç Burcu: Yükseleni ve burcu Koç olanlar için, hasat zamanı kendileri hakkında hayati kararları alacakları önemli bir dönem. Bu yaz boyunca kendinize yaptığınız en büyük haksızlık neydi? Bir fırsatınız olursa, kendinizle ilgili neyi değiştirirdiniz? Eylül ayında bunları değiştirmek için bir fırsatınız olacak. Arınmak ve kötü karmadan kurtulmak için harika bir zaman. Kendinizi biraz şımartın. Aşırı sportif faaliyetler ve hareketlilikten ise kaçınmanızda fayda var. Duygusal bir dönemdesiniz. Duygularınızı baskılamayın, özgürce yaşayın. Koçlar için Eylül ayı olumlaması: Kendimi koşulsuz seviyor ve onaylıyorum.

Boğa Burcu: Yükseleni ve burcu Boğa olanlar. Bu hasat zamanında ‘Radikal’ değişimlere hazır mısınız? Yaz boyunca hangi fikirleri olgunlaştırdınız ve eyleme dökmek için fırsatlarınız neler? Hasat zamanında, değişim, ilerleme ve gelişim için ani fırsatlarla karşılaşacaksınız. Lütfen kendinizi fırsatlara açın, kısıtlamayın, özgür ve yenilikçi olun. Hareket, sizin sağlamcı doğanıza çok iyi gelecektir.

Boğalar için Eylül ayı olumlaması: Farkındalığım artıyor ve fırsatları kolaylıkla kendime çekiyorum.

İkizler Burcu: Yükseleni ve burcu İkizler olanlar için ise bu yaz köklü değişiklikler ile geçti. Eviniz ve aileniz için birtakım kararlar almak ve fedakarlıklar yapmak zorunda kaldınız. Peki sizi iyi hissettirecek olan nedir? İkizlerin hareketli doğası, kısıtlamalardan son derece rahatsız olur. Bu hasat zamanında kendinizi özgür bırakmak için istekli olacaksınız.

İkizler burcu Eylül ayı uyumlaması: Evim ve ailem ile olan bağlarım güçleniyor.

Yengeç Burcu: Yükseleni ve burcu Yengeç olanlar, sizi üzen insanları ne zaman bırakacaksınız? Zarar gördüğünüzü ve göreceğinizi bilerek daha ne kadar fedakârlık yapabilirsiniz? Lütfen kendinize değer verin ve sizi aşağı çeken tüm bağlardan özgürleşin.

Yengeç burcu için Eylül ayı olumlaması: Kendi değerimi biliyor ve beni kısıtlayan bağlardan kolaylıkla özgürleşiyorum.

Aslan Burcu: Yükseleni ve burcu Aslan olanlar için ise Eylül ayı dinamiklerinde kendi değerini maddi konularla ispatın çözülmesi var. Sevgili Aslanlar, cesur ve yüce yüreklisiniz ancak her şeyi tek başınıza üstlenemezsiniz. Daha ne kadar, yakın çevrenizin maddi sorumluluğunu alabilirsiniz? Bu hasat zamanında biraz daha kendi içinize dönmelisiniz. Almayı öğrenmelisiniz.

Aslan burcu için Eylül ayı olumlaması: Alma ve verme dengesini kolaylıkla sağlıyorum. 

Başak Burcu: Yükseleni ve burcu Başaklar, Eylül sizin ayınız. Bu ay içinse kendinizi son derece rahat hissedeceksiniz. Güneş ve Mars kavuşumu ise sizlere güç veriyor. Her zamankinden daha enerjik ve dinamik hissedebilirsiniz. Aşırı eleştirel yaklaşımlarınız ise çevrenizde huzursuzluğa neden olabilir. Değişimleri ve farklılıkları nasıl daha kolay kabul edebilirsiniz?

Başak burcu için Eylül ayı olumlaması: Tüm farklılıkları sevgiyle kabul ediyorum.

Terazi Burcu: Yükseleni ve burcu Terazi olanlar için ise sevginizin akışına engel olan nedir? Duygularınız ve düşüncelerinizin özgür olarak ifade edilmesi sizi nasıl etkilerdi? Bu hasat zamanında sizi duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak ve bunların keyfini çıkarmak bekliyor. İkili ilişkilerinizde ise sabırlı olmalısınız. Karşı taraf belki de duygularını özgürce ifade edemiyordur. Bu durum çalışma ortamınız için de geçerlidir.

Teraziler için Eylül ayı olumlaması: Duygularım ve düşüncelerim arasındaki ahengi keyifle yaşıyorum.

Akrep Burcu: Yükseleni ve burcu Akrepler, sıra size geldi. Hassas ve kırılgan bir yapınız var. Bunu da gizlemeyi çok iyi başarıyorsunuz. Size yakın olmak kolay değil, güveninizi kazanmak ta son derece zor. Peki geçtiğimiz yaz güven ile ilgili hangi olayları yaşadınız? Yakın çevrenizde neler değişti? Bu değişim sizi nasıl etkiledi. Bu hasat zamanında siz, yakın çevrenizden başlayarak bir güven çemberini yeniden inşa edeceksiniz.

Akrep burcu için Eylül ayı olumlaması: Güven içinde olmanın huzurunu yaşıyorum.

Yay Burcu: Yükseleni ve burcu Yay olanlar için ise yaz, bir genişleme ve ferahlama ile geçti. Peki kış için ne biriktirdiniz ve kışa ne kadar hazırsınız? Maddi konularda ise son derece dikkatli olmanız ve aşırı harcamalardan kaçınmanız gerekiyor. Jüpiter’in verdiği rahatlık Eylül sonlarında kendini göstermekten yavaş yavaş uzaklaşabilir. Bu hasat zamanında, maddi konulara dikkat etmek gerekiyor.

Yay burcu için Eylül ayı olumlaması: Bolluk ve bereketim her geçen gün artıyor.

Oğlak Burcu: Yükseleni ve burcu Oğlaklar için ise Eylül ayı dinamiklerinde öz değer duygusu var. Burçlarında hareket eden Satürn ve Plüton nedeniyle, kendilerini acımasızca eleştirmekteler. Bu durum onların karamsar kişiliklerini daha da karamsarlaştırıyor ve daha fazla içlerine kapanmalarına yol açıyor. Oğlak burçları bu hasat zamanında değersizlik duygularından kurtulmalı ve içlerindeki potansiyeli keşfetmeliler.

Oğlak burçları için Eylül ayı olumlaması: Öz değerimi biliyor ve onaylıyorum.

Kova Burcu: Yükseleni ve burcu Kova olanlar için ise Eylül ayı dinamiklerinde aile içi konular ön planda. Ebeveyn onayı her zaman önemli olsa da kovaların bağımsız kişiliği ile geleneksel yaklaşımlar her zaman çatışıyor. Sizin için bu Eylül ayı huzur zamanı.

Kova burçları için Eylül ayı olumlaması: Gelenek ve gelecek arasındaki dengeyi kolaylıkla sağlıyorum.

Balık Burcu: Yükseleni ve burcu Balıklar, son bahar hüznü sizi diğer burçlardan daha fazla etkilemiş olabilir. Ne zaman mutlu, güneşli günlerin tadına varacaksınız. Kışın geliyor olması sizi daha mutlu ve umutlu yapabilir. Her mevsim güzeldir. Duygusallığınız ve duygularınız sizin en değerli yol göstericinizdir. Sezgilerinize güvenmeyi ne zaman öğreneceksiniz?

Balık burcu için Eylül ayı olumlaması: Sezgilerimin gücünü biliyorum ve daha mutlu seçimler yapmak için sezgilerime güveniyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.