Uzun Evlilik Sırrı

15.10.2012
57
Uzun Evlilik Sırrı

Araştırmalar evlilikte artık ilk iki yılın tehlikeli dönem olduğunu gösteriyor. Durum böyle olunca evlilik terapistleri çiftleri uyarıyor. Uzun evlilik sırrı olarak: suçlayıcı değil ödüllendirici olun.

Uzun evlilik için uzmanlar şu öneride bulunuyor: suçlayıcı değil ödüllendirici olun. Kısa süreli ayrılıklarda saklı. 2-3 yılda bir 1 veya 5 ay değişen sürelerle ayrı kalınırsa bir araya gelindiğinde ilk günlerdeki heyecanı, tutkuyu yaşanır. Tabii çiftlerden biri başka sevgilisi bulmazsa!!!

Evlendiniz uzun süre geçmeden tartışmalar başladı. Sevdiğiniz insanı kaybettiğinizi ve yanlış seçim yaptığınızı düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Yeni evli çiftlerin çoğu sizle aynı durumda..

Araştırmalara göre ilk iki yıl evlilikte çok önemli, terapistler çiftleri sabırlı, hoşgörülü olmaları konusunda uyarıyor. Evliliğinizin uzun süreli olmasını istiyorsanız işte size bazı ipuçları;

-Eşinizin sizin için yaptıklarını hatırlayın, ondan sonra tartışmaya devam edin

– Eşinize bir arkadaş gibi mi ilgi ve sevgi gösteriyorsunuz? Eşinizin her zaman küçük bir çocuk gibi sizden sevgi, sıcak bir tebessüm, tatlı bir çift söz beklediğini unutmayın..

-Eşinizin sizin için yaptığı her şey için teşekkür edin bunun onun görevi olarak algılarsanız büyük hata yapmış olursunuz.. Unutmayın ki tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, basit bir teşekkür de birçok şeyi değiştirir.

-Suçlayıcı olmak kolaydır asıl nedeni bulmak için konuşun ve birbirinizi anlamaya çalışın…
-Gerçeği tesadüfen veya sonra öğrenmektense karşınızdakini anlamaya çalışın ve onun açıklama hakkını engellemeyin.

-Evliliğinize belirli aralıklarla ayrılık, özlem, hasret katın.. 2-3 yılda bir 1 veya 5 ay süreli ayrılıkların buluşmasında ilk günlerdeki heyecan ve tutku hatırlanır ve yaşanır.. Buradaki önemli nokta eşlerden birinin başka bir sevgili bulmaması..

-Asla ama asla eşinizin yerine düşünmeyin.. Onu yalancılıkla itham etmeyin. Ona ‘her zaman sana güveniyorum’ mesajını doğru şekilde verirseniz evliliğinizin iki yıl değil 42 yıl devam edeceğinden kuşkunuz olmasın..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.