Yaralı Savaşçı- Ekim 2019 Burç Yorumu

Yaralı Savaşçı- Ekim 2019 Burç Yorumu

Kiron ya da Şiron ya da Chiron farklı farklı adlara sahip olan bir astroid. Kendisi yaralı savaşçı olarak da bilinmektedir. Yarı at yarı da insandır. Bu nedenle de mitolojide Sentor olarak anılır. Natal haritamızdaki Kiron terk edilmiş, kimsesiz ve yalnız yarımızdır. Düşündüğümüzde burnumuzun direğini sızlatan acılarımızı Kiron’a borçluyuz. Bu yaralar da aslında bizim en güçlü yanlarımızdır. Temmuz ayından beri Kiron geri harekette ve Aralık ortalarına kadar da böyle kalacak.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Kiron’un hikayesi bir yasak aşk ve çarpık bir ilişki ile başlar. Kız kardeşi Rhea ile evli olan Satürn yani Kronos, gönlünü güzeller güzeli deniz perisi olan Philyra’ya kaptırır.  Rhea’dan gizlenebilmek için de kendilerini ata dönüştürür. Philyra hamile kalır ve yarı at, yarı insan olan Kiron dünyaya gelir.

Yasak aşkın meyvesi ve yarı insan, yarı at olan Kiron doğar doğmaz terk edilir. Hiçbir zaman anne şefkati ve baba sevgisi göremez. Büyümek, gelişmek için sadece kendi yetenekleri vardır. Bir anlamda da kendi kendisinin ebeveyni olmuştur. Kendini yeniden şekillendirir. Büyür. Savaşta, tıpta ve kehanette usta olur. Öyle bir seviyeye gelir ki artık tanrıların çocuklarını da eğitmeye başlar.

Zehirli bir okla yaralanır, normalde bir insanı birkaç dakikada öldürecek zehir, Kiron’u sadece yaralar ama bu yarada iyileşmez. Bir kez daha kendi kendisiyle baş başa kalmıştır. Yarasını iyileştirmek için çareler arar, birçok şifalı bitkiyi keşfeder ve tıbbın gelişmesine yardımcı olur.

Burçlara göre, Ekim ayında kendimizi şifalandırabileceğimiz alanlara gelince:

Koç Burcu: Kiron sizin evinizde, benliğinizde ve içinizde. Bu dönemde kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Hayattan ders çıkarmak ve çıkardığı dersleri paylaşma zamanı. İnatçılığınızdan ve ben bilirimci tavırlarınızdan uzaklaşmazsanız, dostlarınızı ve sevdiklerinizi kaybedebilirsiniz.

Boğa Burcu: Sevgili Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar, yönetici gezegeniniz olan Venüs, Başak burcunda ve Güneş, Merkür ve Mars ile kavuşum halinde. Bir de Kiron Koç burcunda ve bilinçaltınızı etkiliyor. Bu zamana kadar yapılan tüm hata yanlış, haksızlık, korku ve hastalıklarla yüzleşme zamanı. Bu dönemde, önce kendinizi sonra da çevrenizdekileri affetmeniz gerekecek. Sevgili Boğalar, affederek özgürleşeceksiniz.

İkizler Burcu: Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar. Gelecek planları, umut ve hayalleriniz için gösterdiğiniz çaba ölçüsünde, Kiron’un şifalandırıcı etkisinden faydalanacaksınız. Aile ile ilgili konularda da sabırlı olmanız gerekecek.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise kariyerlerinde değişim ve dönüşüm zamanı. Bugüne kadar kendinize koyduğunuz tüm kısıtlama ve engellemeleri artık ortadan kaldırmanız gerekli. Hak ettiğiniz başarıyı kazanabilmek için daha fazla sorumluluk almalısınız.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar ise bu dönemde kendi güçlerini maddi kaynaklarından alıyor. Gerçek duygularını ise saklama eğilimindeler. Değişim ve dönüşüm içinde olacağınız konular; felsefe, inanış ve değer yargıları olacak. İnsanları görmek istedikleri gibi değil de olduğu gibi sevmeyi öğreneceksiniz.

Başak Burcu: Başak ve yükselen burcu Başak olanlar için ise durum bir hayli karışık. Çok güçlü bir gezegen kümelenmesinin etkisi altındalar. Titiz ve mükemmeliyetçi Başaklar bu huylarını daha da artırmak eğilimde ama bunun sonunda da kendi yarattıkları krizler ile yüzleşmeleri gerekecek. Ancak o zaman huzur bulabilir.

Terazi Burcu: Duygularınızla hareket ettiğiniz bir dönemde aldığınız kararların uzun vadeli sonuçları ile yüzleşmeniz gerekebilir. İkili ilişki ve ortaklarınızla ilgili duygularınız size ve sevdiklerinize zarar verebilir. Terazi burçları, biraz da karşınızdakinin istek ve ihtiyaçlarını düşünürseniz daha rahat edeceksiniz.

Akrep Burcu: Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar ise bir süredir maddi konularda rahatlama yaşıyorlardı. Gelirleri artmış ve birden bollaşmıştı. Kiron sizlere şu soruyu soruyor sevgili Akrepler, bu refahta siz sevdikleriniz için neler yaptınız? Hayalleriniz neydi ve elinize geçen fırsatla onu nasıl değerlendirdiniz? Yeni arkadaşlık ve dostluklar kurarak eskileri ihmal ettiyseniz, Kiron size bu dönemde arkadaşlık ve dostluğun önemini hatırlatacak.

Yay Burcu: Yay ve yükselen burcu Yay olanlar, bir süredir para konularında Satürn ve Plüton’un kısıtlayıcı etkisi altındaydı. Şimdi bir de buna Kiron’un yaralayıcı etkisi geldi. Hayattan zevk aldıkları konular; flört, hobiler ile ilgili olarak bir değişim ve dönüşüm içinde olacaklar. Kendilerini biraz daha sorumluluk sahibi olmak için hazırlayacaklar.

Oğlak Burcu: Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 2019’dan itibaren Plüton ve Satürn’ün zorlayıcı, kısıtlayıcı ve yıkıcı etkisi altındalar. Oğlaklar için tam bir değişim ve dönüşüm zamanı. Ailevi konularda dönüşüm zorlayıcı olabilir.

Kova Burcu: Kova ve yükselen burcu Kova olanlar artık yakın çevreleri, çocukluk arkadaşları ve kardeşleri ile olan ilişkilerinde yeni bir döneme başlıyor. Daha fazla sorumluluk alacak ve daha fazla söz sahibi olacaklar.

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanlar ise duygusallıklarını bir kenara bırakarak, kendileri için iyi olacak konulara ağırlık vermek zorundalar. Maddi konular ile ilgili farkındalıkları artmalı ve gelir gider hesaplamaları için artık fedakarlıktan uzak durmalılar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.