Yaralı Savaşçı Kiron ile Acılarınızı Serbest Bırakın!

29.10.2020
208
Yaralı Savaşçı Kiron ile Acılarınızı Serbest Bırakın!

14 Temmuz 2020’de Mars-Kiron Kavuşum açısı içine girdikten sonra Mars da Kiron gibi geri harekete geçti. Kasım ayında Kiron ile kare açı yaparak geri harekete devam edecek. Türkçe meali; acılarımıza tutunmayı bırakalım. Kendimizi özgürleştirelim. Bu bize acı veren bir kişi de olabilir, bir deneyim de.

Filiz Yaşar Zorku

Astroloji Uzmanı

Herkül ve Asklepios gibi pek çok mitolojik kahramanın -ve hatta söylentilere göre bazı Tanrıların da- öğretmenliğini yapmış olan At-Adam (Centaur) Chiron, Şiron ya da Kiron olarak da bildiğimiz Asteroit’in hikayesidir.

Kiron’un annesi su perisi olan Nymph ve babası da Tanrı Kronos’tur. Kronos’un astrolojik karşılığı da Satürn gezegenidir. Buraya kadar bir parça karışık gelebilir ancak Kiron’un haritamızdaki bıraktığı izi anlamak için Satürn’ün katı hatta acımasız yapısını hatırlamakta fayda var.

Kiron yarı at ve yarı insan olması nedeniyle de annesi tarafından ret edilip ormana atılır. Tek başına hayatta kalan Kiron bitkileri-doğayı öğrenir, şifacı- hekim olur aynı zamanda güçlü bir savaşçı, iyi bir müzisyen, en başarılı kahinlerden biri olarak Tanrıların çocuklarını eğitir.

Bir gün Herkül, hocası ve en yakın dostlarından biri olan Kiron’u zehirli oku ile yaralar. Bir ölümlü normalde bu yara ile ölür ancak Kiron ölümsüz olduğu için ölememektedir. Okun acısını da sonsuza kadar çekmek zorundadır. Ölünce yaralarının geçeceği bilir. Tanrılara kendisini ölümlü yapmaları için yalvarır. Duaları kabul olur; insanlara ateşi getirdiği için Tanrılar tarafından cezalandırılmış olan Prometheus’a ölümsüzlüğünü armağan eder. Artık bir ölümlü olduğu için de huzur içinde acısına son verebilecektir. Tanrılar Kiron’un fedakarlığını görür ve onu “Yay” takım yıldızına yerleştirir.

Kiron’un bir kişinin hayatındaki karşılığı, hatırladığında burnunu sızlatan acılardır. Kiron bize fedakarlığı öğretir. Karşılığında da şifalar verir. Kiron’un sınavından bir kere geçtiğiniz zaman bir daha asla o sınavın konularından canınız yanmaz, nasır bağlamıştır.

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için bu dönem kendileri ile ilgili çok ciddi kararlar almaları gereken bir dönem olacak. Belki de kendilerine en çok zarar veren yine kendileridir. Takıntı ve kuruntudan uzaklaşabilirlerse, hayat onlar için çok kolay olabilir.

Boğa Burcu: Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise bilinç altı konuları ön planda. Sevgili Boğalar, gerçekleri kabul edin. Sorunlarınızı bastırmayın. Kendinize daha konforlu bir hayat için izin verin.

İkizler Burcu: Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar. Sizler için arkadaş çevresi, kalabalık, hayır işleri çok önemli olabilir ancak bu dönemde bu çevre ile ilgili ciddi değişim ve dönüşüm içinde olacaksınız.

Yengeç Burcu: Sevgili Yengeç ve yükselen burcu yengeç olanlar. Kariyeriniz şu an büyük bir değişim ve dönüşüm içinde. Farklı bir alana yönelebilirsiniz. Yeni iş olanaklarınız olabilir. Konfor alanından çıkmalısınız.

Aslan Burcu: Sevgili Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar yarım kalmış bir yüksek öğreniminiz varsa, onu tamamlayabilirsiniz. Bu dönemde özellikle üniversite, yüksek lisans konularındaki eğitimlerde sıkıntılar yaşanabilir.

Başak Burcu: Sevgili Başak ve yükselen burcu Başak olanlar. His ve sezgileriniz son derece kuvvetli. Duygularınız ile barışın. İçinize hapsettiğiniz duygular sizin krizlere boğulmanıza neden olabilir.

Terazi Burcu: Sevgili Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar bu dönemde ilişkileri ile imtihan oluyor. Eş ve partnerler aşırı baskılı ve baskıcı olabilir. Sağlıklarına dikkat etmelerinde fayda var.

Akrep Burcu: İşyerinizde birlikte çalıştığınız kişi, garson, hizmetliler. Sevgili Akrepve yükselen burcu Akrep olanlar öfkenizi kanalize edecek daha olumlu bir yer bulmak zorundasınız Yakın çevrenize vermiş olduğunuz zarar ne yazık ki sonunda sizi de etkileyecek.

Yay Burcu: Sevgili Yay ve yükselen burcu Yay olanlar. Sizler son zamanlarda biraz daha fazla içe dönme ve sosyal çevreden soyutlanma yaşayabilirsiniz. İkili ilişki ve özellikle de karşı cins ile olan flörtler konusunda bazı kırılmalar yaşayabilirsiniz. Akışta kalın.

Oğlak Burcu: Sevgili Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar. Aile, kök, ebeveynleriniz ile ilgili sorumluluklarınız artabilir. Kendinizi bu dönemde aşırı zorlanmış hissedebilirsiniz. Aile içinde tartışmalar yaşanabilir. Özellikle de erkek kardeş ve kuzenler ile ilgili gelişmeler olabilir.

Kova Burcu: Sevgili Kova ve yükselen burcu Kova olanlar. Sizler için yakın çevre, ilkokul arkadaşları, kuzen ve yakın komşuların davranışları can sıkıcı olabilir. Kendinizi yer değiştirmek için baskı altında hissedebilirsiniz.

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanlar. Maddi konularda son derece dikkatli olmalısınız. Harcamalar, gelir-gider tabloları çok önemli. Bu süreç boyunca tutumluluğunuz ödüllendirilecektir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.