Yılın Son Merkür Retro’suna Aman DİKKAT!

Yılın Son Merkür Retro’suna Aman DİKKAT!

Merkür mantığı, iletişim biçimini, beynin düşünce tarzını gösterir. Akrep burcundaki Merkür ise şüpheci bir zihni işaret eder. Kuşkucu ve sorgulayıcı zihin Merkür Retro’sunda saplantılı bir hal alabilir. 2019 yılı 1-20 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda Merkür son defa geri harekette bulunacak. Bundan sonraki Merkür Retro’sunu ise 2010 yılında deneyimleyeceğiz.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Akrep burcundaki Merkür güven kaybeder. Zaman zaman aslı olmayan hikâyeler kurgulayabilir, bunları doğrulamak için de birtakım sorgulamalara girişebilir. Natal haritada Akrep burcunun olduğu noktalarda Kasım ayında en çok kuşku ve güvensizlik konuları gündeme gelebilir. Akrep burcunun pozitif kaliteleri olan bilimsel, tutkulu, uyanık, idareci, araştırmacı, azimli, becerikli, etkileyici yapıları Merkür Retro’su boyunca kendini negatif olan iğneleyicilik, alaycılık, şüphecilik, kindarlık, kıskançlık temalarına bırakacağını ön görmek çok mümkündür. Bu durumda bizler, iletişim ve ilişki içinde olduğumuz kişiler daha dikkatli olmalıyız. Burçlara göre Merkür Retro’sunda dikkat edilmesi gereken konuları aşağıda sıralıyorum:

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için yılın en son Merkür Retro’sunda dikkat edilmesi gereken “Motivasyon”. Bu dönemde bilinmeyen ve gizli şeyler çok fazla ilginizi çekebilir. Eş, partner, ortağınızın ebeveynleri ile ilgili konular, miras ile ilgili uzun zamandır çözülmeyen konular tekrar gündeme gelebilir. Aile sırlarını keşfedebilirsiniz.

Boğa Burcu: Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise eş, ilişki, ortaklıklar bu dönemde en çok dikkat edilmesi gereken konular. Her türlü ikili iletişim ve ilişkide yanlış anlama-anlaşılma durumu söz konusu. Bu dönem için sevgili Boğa burçlarına önerim, kıskançlıktan mümkün olduğu kadar uzak durmaları yönünde. Şüphelerinizi doğrulamak için yapacağınız her hamle, karşınızdakine ciddi zararlar verecektir. Bunun size yansıması da çok daha fazla olacaktır.

İkizler Burcu: İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise bu Retro’da en çok dikkat etmeleri gereken konu “iş hayatı”. Sizinle birlikte çalışanlar, bağlı çalıştıklarınız ve iş ortamınız bu Retro’da önem kazanıyor. Her türlü görüşmeyi doğru anladığınızdan ve doğru anlattığınızdan emin olmalısınız. Tüm iletişimi yazılı yapmanızı öneririm. Maillerinizi de yedeklemeyi unutmayın. Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu için bu Retro’nun etkilerini yoğun bir şekilde hissedeceksiniz.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar için bu Merkür Retro’sunda önem kazanan konular; hobi, çocuk, flört, hayattan keyif alınan yerler. Bu Retro döneminde kendinizi bu konulardan biraz soyutlanmış hissedebilirsiniz. İletişim kurmak için ilk siz hamlede bulunursanız, pek çok yanlış anlama ve anlaşılmanın önüne geçtiğinizi göreceksiniz.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise bu Retro’nun teması “Aile”. Aile ile ilgili olan iletişime son derece dikkat etmeniz gereklidir. Bir aile büyüğünüzü uzun süreli olarak misafir etmeniz ya da onun sağlık problemleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Taşınmayı, eve yeni eşya almayı, tadilat yapmayı aralık ayına kadar ertelemenizde fayda var.

Başak Burcu: Sevgili Başak ve yükselen burcu Başak olanlar, Merkür sizin yönetici gezegeniniz ve bu Retro en çok sizleri bir de İkizler burçlarını etkiliyor. Bu dönemde mantıklı kararlar alma ve iletişim içinde olmanızda birtakım kısıtlanmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle yakın çevreniz, arkadaşlarınız ve komşularınız ile olan iletişime dikkat etmenizde fayda var.

Terazi Burcu: Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise Kasım ayı boyunca nakit akışı, kariyer beklentileri ve maddi konular ön planda olacak. Sevgili terazi burçları bu dönemde sizlere kredi kullanmak, kredi kartı harcamaları yapmak ve yakın çevrenize borç para vermeyi önermem. Bu yakın çevreye kardeşler ve yakın akrabalar da dahildir. Aralık ayından itibaren nakit akışınızı daha verimli yönetebileceksiniz.

Akrep Burcu: Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar için bu dönemin anahtar kelimesi ‘’Öfke Yönetimi’’ sakin olun ve sakin kalın. Keskin sirkenin küpüne zarar verdiğini asla unutmayın. Retro bittiğinde, sizin için kıymetli olan pek çok kişiyi kaybetmiş olabilirsiniz. Bunun uzun vadeli sonuçları, sizin için çok fazla yıkıcı olacaktır.

Yay Burcu: Yay ve yükselen burcu Yay olanlar için bu dönemin anahtar sözcüğü ‘’Dışa Dönün’’. Sevgili Yay burçlarının dışa dönük doğasına karşın, bu Retro dönemi onları kendi içlerine belki de çocukluklarına döndürecek. Geçmiş zamanlardan biriktirdiğiniz öfke ve hayal kırıklıkları bu dönemdeki arkadaşlarınıza ve ilişkilerinize yansımasın sevgili Yay’lar.

Oğlak Burcu: Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise arkadaş grupları ve arkadaşlar ile iletişim çok önemli olacak. Bu dönemde yapmak istediğiniz organizasyonlar, toplantılar aksayabilir. Daha önceden yapılması planlanan arkadaş toplantıları eğer bu döneme denk geldiyse de iptal olabilir. Bunu zamana bırakmak en iyisi olacaktır. Sosyal çevreniz, Merkür geri hareketi bittiğinde yine bir araya gelecektir.

Kova Burcu: Kova ve yükselen burcu Kova olanlar için ise bu Retro’nun ana teması ‘’Kariyer’’. İş hayatınızda çok dikkatli olmalısınız sevgili Kovalar. Bu dönemde acele karar vermeyin. Tüm iletişimi yazılı yapın ve hatta maillerin çıktısını alarak saklayın. İş toplantıları ve görüşmelerinde de düzenli olarak not tutun. Tuttuğunuz notları da paylaşın. Retro bitene kadar, yeni bir proje başlatmamanızda fayda var.

Balık Burcu: Sevgili Balık ve yükselen burcu Balık olanlar için ise bu Retro dönemi yüksek öğrenim ile ilgili konuları gündeme getirecek. Yurtdışı seyahat planlarında aksamalar görülebilir. Şimdiden tatil planı yapılmamasında fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.