Zayıflamak İçin Diş İpi Kullanın!

Zayıflamak İçin Diş İpi Kullanın!

Detoks işleminin başlangıcı, vücudun giriş kapısı olan ağız, diş, dil bölgelerinin temizlenmesi kilo verme-zinde kalma konusunda en önemli adımlardan biridir.

Diş Hekimi Abdulkadir Polat

Toksinler vücutla birlikte fiziksel-psikolojik sağlığı da olumsuz etkiler. Bakteri ekzooksinlerinin en sık görüldüğü bölge ağız ve dildir. Buradaki bakterilerden kurtulmak için diş fırçalarının ulaşamadığı noktalarda diş ipi kullanma çok faydalıdır.

Düzenli olarak diş fırçalanmasına rağmen dişin farklı bölgelerinde belli başlı bazı plak, yemek artıkları kalabilir. Daha ince ve dar kısımlara giriş yaptığı için diş ipi dişlerin tertemiz olmasına yardımcı olur. Doğru şekilde diş ipi kullanımı, çürük ve diş eti rahatsızlıklarına sebep olan plak, yemek artıklarını uzaklaştırdığı gibi kilo verme, zinde kalma konusunda da en önemli adımdır.

Peki, diş ipi nasıl kullanılır?

Diş ipi ile tüm diş araları temizlenmeli-diş etlerinin altına inilmelidir. Sağlıklı-temiz dişler için günde bir kez kullanılmalıdır. Dişler arasına girilirken ip yumuşak hareketlerle gezdirilmeli, fazla zorlanmamalı aksi takdirde diş eti dokusunu zedeleyebileceği için ağrı, kanama, diş eti çekilmesi gibi problemlere yol açabilir. Dişten dişe geçerken ipin temiz bölümleri kullanılmalı, gece yapıldığı takdirde sabah kötü ve huzur bozan koku ile uyanılmasını engeller.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.