Bebeklikten Başlayan Doğallık

16.01.2024
699
Bebeklikten Başlayan Doğallık

HİPP Pazarlama Müdürü Emine Arslan, markanın beslenme ve kozmetik ürünleri üretilirken öncelikle kendi bebeklerinin kullanabileceği kalitede ürün geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

—-

Bebeklikten başlayan doğallık mottosu günümüzde tercih nedeni. Bebeğin doğumdan sonra ihtiyacı olan beslenme, bakım-temizlik ürünlerinin yasaların izin verdiği güvenilir ham maddelerle üretildiğini belirten HİPP Pazarlama Müdürü Emine Arslan, “Böylece alerji riskini de minimize etmiş oluyoruz” dedi.

Gerektiği kadar çok, yeterince az bileşenle Babysanft ürünlerinin üretildiğini sözlerine ekleyen Arslan, şöyle devam etti:

“Paraben ve PEG gibi petrol türevi kimyasallardan uzak; mineral-esansiyel yağ içermediği için de alerji riski minimize edilir. Ürün yelpazemizde bir bebeğin doğumdan sonra ihtiyacı olan şampuan, pişik kremi, ıslak mendil, güneş kremine kadar tüm ürünler mevcut. Nemlendirici süt losyon ve masaj için yağ, banyoyu sevdirmek için banyo köpüğü, el yıkama alışkanlığı için el yıkama köpüğü, dünyada bir ilk olan çocuklar için organik dudak nemlendiricisi gibi özel ürünlerde mevcut. Ayrıca hamilelik süresince kullanılacak Mamasanft Çatlak önleyici krem ile Mamasanft Masaj ve Bakım yağı da mevcut. Sadece bebeği değil öncesinde anneye de bakım yaparak sürecin bütününü kaliteli şekilde tamamlıyoruz.”

Alerji riski minimize edilir

Kozmetik ürünlerde alerji riskine sebep olacak bileşenlerin önemini vurgulayan, Emine Arslan markanın tüm bu içerikten yoksun bileşime sahip mümkün olan en az ham madde ile hazırlandığına dikkat çekti. Arslan, “Bebeklerin beslenmesi kadar cilt bakımı da çok önemli ve özel. Bir bebek cildi yetişkin cildine oranla 5 kat daha ince ve hassas. Bu sebeple ürün içeriği de çok önemli. Özellikle kimyasal içerikler ileriki yaşlarda cilt kanseri ve alerji riskini de tetiklediği biliniyor. Bu noktaya dikkat edilmesi gerekiyor” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.