Botoks Depresyon Çözümü

Botoks Depresyon Çözümü

Depresyonda mıyım acaba diye düşünüyorsanız önce aynaya bakın. Çünkü botoks yaptırmak sadece kırışıklıklara iyi gelmiyor aynı zamanda depresyondan da kurtarıyor.

Op. Dr. Serkan Dinar

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Botoks sonrası tüm hastalar depresyon etkisinden kurtulur, daha pozitif bir bakış açısına kavuşuyor. Sabah aynada çatık kaşlı, yorgun yüz hatlarına sahip ifadesini gören bir kadının tüm günü motive olmuş olarak geçirmesi zaten olanaksız.

Önemli olan bu işlemin doğru noktalara, doğru yöntem ve miktarla yapılması çünkü botoks doğru şekilde yapılmadığı takdirde, yüzde ‘şaşkın’ bir ifade ortaya çıkabiliyor. Doğru ellerde yapılan botoks uygulamaları sonrasında tüm mimikler çalışıyor ve aynı zamanda da yüze duru, sakin bir güzellik ekleniyor. Her şeyden önce sabah kalktığında kendini aynada bu hoş yüzle gören bir kadın, güne motivasyonu güçlü olarak başlıyor ve gün içinde karşılaştığı kişilerden alacağı güzel sözlerle de psikolojisi olumlu yönde etkileniyor.

Botoks yanlış uygulandığında ise psikolojiye etkisi olumsuz yönde olabiliyor. Çünkü botoks yanlış uygulandığında göz kapağında düşmeler ve şaşkın ifade gibi kötü görünümler ortaya çıkıyor. Yanlış uygulanan botoks sonrasında eğer tüm kaslar durdurulmadıysa, eksik dozaj söz konusuysa genelde küçük rötuşlarla düzeltmeler yapılabiliyor. Ama eğer dozaj fazlalığı olmuş ve tüm kaslar durmuş ve mimiksiz bir yüz ifadesi varsa o zaman da, ya yüksek doz B vitamini ile kasların yeniden çalışması için uğraşıyoruz ya da mimik kaslarına elektriksel uyaran veren tedavi edici cihazlarla mimik kaslarını yeniden çalıştırılıyor. Eğer göz kapağında düşüklük oluştuysa o zaman da göz damlaları ile göz kapağının yeniden açılması sağlanılıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.