Bronz Tene Işıltı Yakışır

17.10.2012
94
Bronz Tene Işıltı Yakışır

Bronz Tene Işıltı yakışır, bronz, ten, parlak, goz, dudakDoktorların tüm uyarılarına rağmen bronz tenin cazibesine kapışıp güneşin altına sere serpe uzandınız ve istediğiniz koyu ve kendinizce ‘’sağlıklı’’ görünüme kavuştunuz. Ancak bildiğiniz makyaj teknikleri ve daha önce kullandığınız makyaj malzemeleri ile başarılı bir makyaj yapamıyorsunuz. Neden mi? Çünkü bronz ten ışıltı ister… Bronzlaşmış yüzünüze doğru ve güzel makyaj yapmak için öncelikle yeni malzemelere ihtiyacınız var. Cildinizde sivilce, leke ve buna benzer, sizi rahatsız eden sorunlar yoksa fondöten kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer bu gibi sorunlarınız varsa da mutlaka her zaman kullandığınızdan en az iki ton daha koyu ve ışıltılı olanları tercih edin.

Panda gibi görünmek istemiyorsanız…
Panda gibi görünmek istemiyorsanız gözaltı kapatıcınızı unutun. Eğer bronzlaşmış olmanıza rağmen gözaltlarınızda koyu gölgeler varsa tüm yüzünüze uyguladığınız fondötenin bir ton açığı yeterli olacaktır.

Ya Göz Ya Dudak…
Bronz makyajda öne çıkartacağınız tek bir bölge olmalı. Eğer gözlerinizi ön plana çıkartmak istiyorsanız ışıltıyı gözlerde, dudaklarınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız dudaklarda kullanmalısınız. Gözlerinize süreceğiniz simli ve altın pırıltılı bir far bronz makyaj için idealdir. Altın rengi, bakır kızılı, toprak ve gümüş rengi farlar bu iş için ideal… Maskaranızı her zamankinden biraz daha fazla kullanmalısınız ki kirpikleriniz belirginleşsin. Bronzluğunuz hafifleyene kadar siyah göz kalemini unutun, bunun yerine yumuşak ve tatlı kahveleri tercih edin.

Dudaklarda Şeftali Tonları
Bronz cilde en yakışan dudaklar şeftali tonlarında olanlardır. Eğer gözlerinizde ışıltı kullanmadınızsa simli olanları, kullandınızsa şeffafa yakın ve parlak olan tonları seçmelisiniz. Dudak kalemini ya hiç, ya da çok belirgin olmayacak kadar az kullanın.

Bakır Rengi Allıklar…
Allığı kullanırken cimri olmayın ve mat allıklardan uzak durun. Birçok markanın bronz tenler için geliştirdikleri allıklar var,  yaz sonu için bunlardan bir adet edinin. Allık fırçasının sert ve mümkünse at kılından yapılmış olanlarını seçin.

Tüm bu tüyoların ışığında kendinize uygun bir makyaj yaratmakta zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız sadece bir rimel ve parlatıcı da size hoş bir görünüm sağlayacaktır. Güneş altında geçirdiğiniz saatlerin ve sağlığınızı tehlikeye atmanın da böyle hoş bir sonucu olsun artık değil mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.