Korona ‘Güzelliğin Sihirli Eli’ni de Aldı

Korona ‘Güzelliğin Sihirli Eli’ni de Aldı

Dermatoloji alanında çığır açan çalışmalara imza atan, uyguladığı estetik tedavilerle sihirli dokunuşların yaratıcısı olan Dr. Erçin Özüntürk, 74 yaşında koronavirüse yenik düştü.

———-

Sosyeteden, ünlüler dünyasına birçok isme, sihirli elleriyle güzellik reçeteleri uygulayan Özüntürk’ün vefatı başta ailesi olmak üzere tüm sağlık dünyasını derinden üzdü. Babasıyla birlikte Erlamer Kliniği’nde çalışan Esra Özüntürk, “Hala babamı kaybettiğimize inanamıyorum” diyerek gözyaşı döktü.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1975 yılında mezun olan ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlayan Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Erçin Özüntürk, Avrupa Estetik ve Kozmetik Dermatologlar Birliği Başkanlığı yapmıştı. Bir dönem Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini de yürüten Dr. Erçin Özüntürk, çalışmalarını ağırlıklı olarak Estetik Dermatoloji alanında cerrahi olmayan tedavilere yoğunlaştırdı. 2002’de İstanbul ve Eskişehir’de Özel Erlamer Polikliniği’ni kuran Dr. Erçin Özüntürk, 2011 yılında Eskişehir polikliniğini kapatarak, çalışmalarına sadece İstanbul’da Nişantaşı’ndaki kliniğinde devam ediyordu.

Türk doktor imzalı ‘güzellik formülü’

Estetikte çığır açan tedavilerin de yaratıcı olan Dr. Özüntük, bugüne kadar tedavisi en zor estetik sorunlardan biri olan çatlaklardan kalıcı olarak kurtulmanın formülünü yazdı ve bunu ürün haline getirdi. Dr. Erçin Özüntürk imzasını taşıyan formül, ABD’nin bu tür ürünlerden sorumlu devlet kurumu FDA’dan da onay aldı. Eski Avrupa Kozmetik, Estetik ve Dermatologlar Birliği Başkanı olan Özüntürk, “İşin sırrı kahve çekirdeği yağında ama hem çatlak tedavisi hem kırışıklık hem sivilce ve güneş lekelerinde iyileştirici özellik taşıyor. 6 haftalık bir süre sonrasında pürüzsüz dokuya kavuşuluyor” diye açıklamıştı bulduğu formülü.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.