Çocuklara İlaç Verirken

17.10.2012
68
Çocuklara İlaç Verirken

çocuklra ilaç verirken,tat alma cisimcikleri,ilaç,cocuk,Çocuk ilaçlarının çoğu onların hoşlandığı tatlar dikkate alınarak üretilir ancak bazen tadını beğenmeyip içmek istedikleri de olur.

Bu durumda;
• Tat alma cisimcikleri dilin ucunda yoğunlaşmıştır. Çocuk tadını beğenmiyorsa ilacı dilinin gerisine doğru akıtın. Böylece tadını pek alamaz.
• Çocuğa, ilacı burnunu tıkayarak içerse tadım almayacağını söyleyin, ancak bunu kendiniz zorla yapmaya kalkmayın.
• Anlayacak yaştaysa ilacı niçin içmek zorunda olduğunu anlatın. İlacın onu iyileştireceğini bilirse daha kolay içecektir.
• İlacı içirmekte çok zorluk çekiyorsanız doktorunuza, varsa aynı ilacın farklı tat ve şekilde olanını vermesini rica edin.
• İlaçtan hemen sonra içip ağzındaki ilaç tadını giderebilmesi için en sevdiği içeceği yanında bulundurun. Biraz rüşvet, biraz pohpohlama ya da ödüller işe yarayabilir.
Birçok ilacın içinde tatlandırıcı olarak şeker kullanıldığı için, ilaç içtikten sonra çocuğunuzun dişlerini fırçalayın. İlacı uzun bir süre kullanacaksa doktorunuzdan şeker içermeyen bir ilaç vermesini isteyin.

YAZAR BİLGİSİ
Hergün güncellenen haberleri ve birbirinden özel yazarları ile takipçilerine çok özel bir dünyanın kapılarını aralayan SAGLİKVEYASAMDERGİSİ.com.tr, internette dergi standartlarında takipçilerine sağlıklı yaşamın renklerini sunuyor. Sağlıklı Yaşamın Pusulası’ olan www.saglikveyasamdergisi.com.tr sitesi Sağlık & Yaşam Dergisi’nin yazılı basındaki başarısının sanal ortamdaki en büyük destekçisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.