Çorap Zamanı Geldi

Çorap Zamanı Geldi

Çoraplara ihtiyaç duyulmayan sıcak günler geride kaldı. Artık kıyafetlerimizi tamamlayacak çoraplara bürünme zamanı geldi. 

——

Çeşitli çoraplar arasından kıyafet ve arzu ettiğimiz işleve en uygun olanını nasıl seçeceğiz? Unutmayın! Dost başa düşman ayağa bakar…

Gece Elbiseleri İçin…

Parlak Çoraplar

Parlak çorap yüzeyi vücudunuzun şeklini ortaya çıkarır. Yeni bir görünüm aradığınızda parlak çorapları mutlaka düşünün. Özel zamanlarda giyeceğiniz elbiselerin veya gece kıyafetlerinin altında mükemmel çözüm sunarlar. Günlük giysilerinize de farklı bir stil eklerler ancak bu çok hassas bir denge gerektirdiğinden çok dikkatli kombinler yapmanızda yarar var.

Ultra İnce Çoraplar

Çok ince olan bu çoraplar çok ince naylon ipliklerle üretilirler; kullanımları çok dikkat ve özen gerektirir. Ultra ince çoraplar ten renginizin çorap örgüsünün altından görülmesini istediğinizde en iyi seçeneğinizdir. Gece bacaklarınıza seksi ve tabii görünüm sağlar.

Gündelik Hayatta veya İşte:

İnceler

Daha elastik naylon iplikler ile üretilen bu çoraplar yumuşakça bacaklarınızı sararlar. “All Day”, “Stretch”, “Klasik”, “Basic” gibi isimler ile anılırlar. Ultra ince çoraplar kadar ince olmadıklarından onlara göre çok daha dayanıklıdırlar. Dayanıklılıklarından dolayı günlük kullanıma çok uygundurlar. Gündelik İnceler sabah 9 akşam 5 kullanımları için çok uygundur. Bir elbisenin veya takımın altına giyilen siyah veya ten renkli bir çorap size o farklı iş kadını görünümünü verir.

İpeksi İnceler

Bacaklarınızı rahat ettiren yumuşak ve ipeksi görünümlü çoraplardır. Naylon ve Spandex ipliklerin farklı karışımları ile üretilirler. Naylon ve Spandex iplik karışımı çoraba ipeksi bir görünüm ve tuşe verir. Çorabın örgüsü bacaklarınızda yumuşakça kayar ve vücudunuzla beraber rahatça hareket eder. İpeksi görünüm bacaklarınıza daha resmi ve ayni zamanda da daha feminen bir hava verir. İpeksi ince çorabınızın üzerine eski bir elbisenizi giyin. Elde ettiğiniz görünüme şaşıracaksınız!

İnce Kontrol

Biraz daha kalın naylon ve spandex ipliklerinin karışımları ile örülmüşlerdir. Bacağınızdaki yorgunluk hissini azaltırlar. Naylon çoraplar arasında en dayanıklılarındandırlar. Bugünün ince kontrol çorapları ipeksi incelerden biraz daha kalındır ve geniş renk yelpazesi içinde modaya uygun modellerde üretilirler. Onları işte, şehir dışına çıktığınız bir gün hatta bir kokteylde giyin. Hafif ve elastik sıkılıkları bacaklarınızı taze ve canlı hissetmenizi sağlayacaktır.

Opak ve Tightlar

Opaklar ve tightlar arasındaki en büyük fark çorap kalınlığıdır. Tightlar opaklardan daha kalındır. Tightlar genellikle pamuk, yün ve naylon/spandex karışımları ile üretilirler. Opaklar ise naylon/spandex karışımları veya mickro elyaflar ile üretilirler. İki gurup da çok geniş bir renk yelpazesi sunar. Bu çorapların kendi içlerinde mat, parlak ve ipeksi gibi özellikleri de vardır. Daha uzun ve ince bir görünüm sağlamak için etek veya ayakkabı renginize uyan opak veya tightları deneyiniz.

Kaçmaz Çoraplar

Farklı ve normalden daha sık örgü tekniklerinin kullanıldığı bu çorapların diğer çoraplara göre kaçma olasılığı çok daha azdır. Bilinçli olarak delindiklerinde diğer çoraplarda olduğu gibi kaçmazlar. Ancak giyildikçe ve çoraplar eskidikçe bu özelliklerini kaybedebilirler. Kaçmaz çoraplar çok dayanıklıdırlar ve kolay kolay kaçmazlar. Aktif olduğunuz ve standart ince külotlu çorapların görünümünden giydiğiniz çorabın dayanıklılığı adına vazgeçebildiğiniz günlerde giyebileceğiniz mükemmel çoraplardır.

Romantik Geceler İçin:

Jartiyer Çoraplar

Genellikle naylon, naylon/spandex karışımları ile üretilen jartiyersiz çoraplar günlük hayatımızın rahat ve feminen bir seçeneği haline geldi. Külot bölümleri olmayan jartiyersiz çorapların üst kısımlarında genellikle çorabın bacakta durmasını sağlayan elastik bir dantel vardır. Eteğinizin altında, bacaklarınızın üzerindeki küçük sırrınız.

Pantolon için:

Pantolon Çorapları

Çok farklı iplikler ile örülmüşlerdir. Geniş bir kalınlık, renk, kumaş ve desen yelpazesi içinde üretilirler. Pantolon giydiğinizde külotlu çorap ağı sıkarak sizi rahatsız eder bu yüzden pantolon çorabı tercih etmeniz gerekir. Ancak spor pantolonlarla desenli olanlar birlikte kullanıldığında çok da hoş sonuç vermezler. Pantolonunuzun rengine uygun ve kalın mat olanları da size babaanne görünümü verebilir. Giysinizin renginden birkaç ton açık olanları mükemmel olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.