Daha Genç Cilt

Daha Genç Cilt

Geçen yıllar en çok cilt üzerinde iz bırakır. Mimiklerden kaynaklanan çizgiler, yer çekiminin neden olduğu sarkma, cilt ışıltısını kaybederek matlaşması yaşımızı ele verir. Halbuki basit birkaç metodla daha genç görünmek mümkün…

Sibel Türk

İyi bir cilt bakım rutini oluşturarak cildinizin pürüzsüz, yumuşak ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Düzenli cilt temizleme ve peeling işlemi cildinizin üst katmanının yenilenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca iyi bir diyet, egzersiz ve yeterli dinlenme de cildinizin harika görünmesine imkan sağlar.

 1. Günde en az iki kez bu iş için özel üretilmiş bir temizleyici ile cildinizi temizleyin. Her gece yatmadan önce makyajınızı güzelce temizlemeyi unutmayın. Temizleyiciler ve kremler aknelerinizin tedavisine de yardımcı olurlar. Bu ürünlerin benzoil peroksit veya salisilik asit içermesine dikkat edin.

 2. Haftada 2 defa cildinizi peeling yapın. Eğer cildiniz tahriş olursa haftada 1 defa uygulayın. Vücudunuzun dinlenmesi için lif kabağından banyo lifi kullanın. Banyo sonrası vücudunuz hafif nemliyken vücudunuza nemlendirici uygulayın.

3. Cilt tipinize uygun nemlendirici kullanın. Eğer yağlı bir cildiniz varsa yağ içermeyen nemlendiricileri tercih edin. Eğer kuru bir cildiniz varsa daha zengin bir formül kullanın. Banyo sonrası vücudunuza nemlendirici losyon da uygulayabilirsiniz.

 4. Antioksidan zengini sebze ve meyveler tüketin. Bunlar kırışıklıklarınızla savaşacaktır. Omega 3 yönünden zengin besinler tüketin. Örneği somon balığı tüketebilirsiniz. Omega 3 vücudunuzu içerden nemlendirmeye yardımcı olur.

5. Kan dolaşımınızı artırmak için yeterince egzersiz yapın. Egzersiz gözaltı torbalarınızla mücadele eder.

 6. Her gün güneşten koruyucu krem kullanın. Kışın bulutlu havalarda bile bunu ihmal etmeyin. Bu cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacak ve erken kırışmasını önleyecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.