Genç-Diri Gözlerin Sırrı

11.12.2012
176
Genç-Diri Gözlerin Sırrı

Gözler, ruhun aynası aynı zamanda iletişimin başlangıç noktasıdır. Ancak ne yazık ki yılların izlerini, göz altlarında torbalar, kapaklarındaki sarkıklıklar ve  çevresinde kırışıklıklarla gösterir. 

Op. Dr. Hakan Gence

Plastik Cerrahi Uzmanı

Yorgun ve cansız bakan gözlerin sebebi, düşük göz kapakları, torbalanmış göz altları ise çözümü hiç de zor değil. Zira yaşla birlikte kırışıp sarkmaya başlayan göz kapakları basit bir operasyonla canlı, diri ve genç görünüme kavuşturulabilir.

Blefaroplasti adı verilen bu operasyonların hem alt hem de üst göz kapağına uygulanabiliyor. Göz kapağı estetiğinin orta yaş üzeri kadın ve erkekler arasında en sık tercih edilen estetik operasyonlardan biridir.Bu operasyonlar ile zamanın izlerini ortadan kaldırarak, yorgun, bezgin bakan gözleri etrafa ışık saçan, genç bir görünüme kavuşturulabiliyor.

Gözler ruhun aynası ve o aynanın çerçevesi ne kadar güzel olursa, ayna o kadar güzel olur. İşte göz kapağı bu nedenle çok önemli. Çünkü bakışımızın tüm güzelliğini düşük göz kapağı gölgeleyebilir ya da gözaltı torbaları bize yorgun, yaşlı bir ifade verebilir. Göz kapakları çok hareketli ve vücudun en ince derisine sahip bölgelerden birisi olduğu için çok çabuk yaşlanır. Yaşlanmanın ilk bulguları da ince deriye sahip olan göz etrafında ortaya çıkar. Yaş ilerledikçe üst göz kapaklarında deri fazlalığı ve sarkmalar, alt göz kapaklarında ise kırışıklıklar ve torbalanmalar gözlenmeye başlar. Bazen bu görüntüleri yaştan bağımsız da ortaya çıkabilir. İşte bu gibi durumlarda göz kapağı estetiğine başvuruluyor.

Lokal anestezi ile yapılabilen operasyon sonrasında kişinin hastanede kalması da gerekmiyor. İhtiyaç duyulduğunda alın germe ve kaş kaldırma ile birlikte de yapılan bilen göz kapağı estetiği operasyonu iki göz için yaklaşık 1 buçuk saat sürüyor.

Operasyondan belli bir süre sonra sizi görenler, yüzünüze gençlik geldiğini, dinlenmiş ve diri bakışlara sahip olduğunuzu görecektir.

CUMA GÜNÜ OPERASYON, PAZARTESİ İŞ BAŞI

Operasyon sonrasında ilk 2 gün hafif şişlik ve morluklar olabiliyor. Ancak 3’üncü günden itibaren çok hızlı bir şekilde bu şişlik ve morluklar kaybolmaya başlar. 5’inci gün ise dikişler alınır. Yani Cuma günü operasyon yaptıran biri, pazartesi günü işbaşı yapabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.