Güzel Doğal Bakımlı Olmak

Güzel Doğal Bakımlı Olmak

Güzel, doğal, bakımlı kadın olmak günümüzde çok zor. Bakımlı olmak 50 yıl önceki gibi sadece makyaj yapmakla sınırlı değil.  Saç, makyaj, kıyafet, takı, ayakkabı hatta seçilen oje rengi bile önem taşır.

Bilge Merve Savaşan

Kadın daima güzel, doğal, bakımlı ‘En Mükemmel’, ‘En Seksi, ‘’En Güzel” olmak için çalışıyor.

Kadınlar 2011 yazında her şeyin “EN”i olmak “EN DOĞAL” olmaktan geçiyor… 2011 yaz sezonunda doğal, seksi, güçlü ve mükemmel dört saç trendi bu yazın modasına damgasını vuruyor.

Dağınık Topuzlar
Saçlarımız gevşek ve rahat. Yapılmış da, sanki yapılmamış gibi! Bu sezon defilelerdeki kıyafetlerin bitirilmemiş havasını, saçlarda da ‘toplanmamış’ hava tamamlıyor…

Endamlı Siluet
Geçen yılın “Bohem” stiline karşı ve daha özenli saç görünümlerine bir tür geri dönüş var. Saçınıza vereceğiniz kabarık şekil ve topuzlar boyunuzu olduğundan birkaç santim daha uzun gösterecektir.

Uzun Dalgalar
Makyajsız olup makyajlı görünüme eşdeğer nitelikte bir saç stili. Uzun dalgalar göz kamaştırıcılığa daha sade bir yaklaşım getirirken, ilhamını fazlasıyla zaman harcanmış lüks görünümden alıyor. Özgürlük ve kısıtlamalardan kurtulmayı ‘kasıtlı’ bir sadelik ile ifade edebilirsiniz.

Örgü Geçidi
Örgü saçlar son zamanlarda göz kamaştırıcı hale geldi. Bu saç modelindeki sır; bir seferde iki stil elde edebilmektir. Birincisi örgü saçtır ki, bu gündüz kullanım için mükemmeldir. Daha sonra ise saçı açıp taradığınızda saçlarınız hacim kazanır ve sizi dışarda bir geceye hazır hale getirecek mükemmel dalgalara sahip olursunuz. Saçlarınıza mümkün olduğunca sağlıklı bakın ki güzel uzasınlar ve böyle örgülerle dolaşmanın tadını çıkarın.

Ve Saç Bantları
Saç aksesuarı olarak büyük tokalı saç bantlarını ya da fiyonk şekli verilmiş kurdelaları kullanabilirsiniz. Unutmayın mevsimlerden yaz doğanın size sunduğu bütün canlı renkleri kullanın…

Önemli Detay: Makyajınız da bu saç stillerine uygun olarak özgün ve doğal olmalıdır…
Makyaj uzmanları gündüz makyajında; uçuk pembeler ve bejlerin yarı mat ya da parlak olarak kullanılması ;gece makyajında ise mat özellikli mürdüm ve kırmızı rengi ruj tonlarının kullanılmasını öneriyor.
• 2011 yaz defilelerinde sık sık karşımıza çıkan eflatun ve mor göz farı kullanımı sezonun en renkli makyaj trendlerinden biri.
• Pudra renginin bir kaç sezondur devam eden modadaki ezici üstünlüğü 2010 yaz sezonunun makyaj trendlerini de etkiledi.
• Naturel ve pastel renklere yoğunluk veren koleksiyonlar gibi makyajda da naturel ve doğal görüntüye ağırlık veriliyor.
• İddialı göz farları 2011 yazının eğlenceli makyaj trenlerinin başını çekiyor. Koyu renklerin yanısıra, canlı ve parlak renkli göz farlarının da kullanılacağı bir yaz bizleri bekliyor.
• Eyeliner zamansız ve klasik kullanımından bir şey kaybetmiyor ve 2010 Yaz makyaj trendlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.
• Cilde ve gözlere yoğunlaşmak yerine dudaklara yoğunlaşmayı tercih edenler için, kırmızıdan pembeye geniş bir yelpazede ruj kullanımı mevcut. Naturel bir cilt veya renkli dudaklar yerine vahşi ve tehlikeli bir bakışlara sahip olmak isteyenler için buğulu gözler de gündemde olan bir makyaj trendi …

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.