Karne ve Çocuk İkilisi

Karne ve Çocuk İkilisi

Uzmanlar çoğu zaman düşük not nedeniyle çocuk suçlandığını belirtiyor. Ayrıca suçlamak yerine basit bir kaç tedbir ile çocuğun tatilini verimli geçirmesini sağlamanın mümkün olduğunu kaydediliyor.

 Mehmet Azim

 Eğitim Uzmanı

Karne bir sonraki yıla güzel giriş yapmak için önemli fırsattır. Karnesinde düşük not olan öğrenciler çoğu zaman suçlanır.

Tatil Planını Öğretmenle Birlikte Yapın

Öğrenciler ve veliler karnede kendi durumlarını öğrenecek. Böylece bir değerlendirme fırsatı elde edecekler. Sıkıntılı ve istenmeyen bir durum varsa uygun çözüm yolları üretilmelidir. Çocuklar tatile girmeden önce öğretmenle görüşmeli. Birlikte uygun bir çözüm üretmek yararlı olur. Öğrenciyi olumsuz bir şekilde sorgulamak yerine daha yakın bir ilgi göstermek gerekir. Özellikle şehir hayatındaki temel sıkıntı, aile bireylerinin, istenen ölçüde bir araya gelememeleri ve birbirini dinleyecek şartları oluşturamamalarıdır. Tatilde öğrencilerin oyuna ayırdıkları zaman kadar okumaya da zaman ayırmaları gerekir. Bu konuda, iyi hazırlanmış tatil kitapları ve yardımcı kitaplar yararlı olur. Özellikle, uygun çocuk oyunlarının, hayatı öğrenmede büyük etkisi vardır.

Televizyon ve Bilgisayara Dikkat

Bu konuda veliler hem örnek hem de uyanık olmalıdır. Anlamsız, uygunsuz, şiddet içeren programlar, öğrencilerin davranışlarında olumsuz etkilere sebep olmaktadır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.