Radyo Frekans İle Gençleşin

17.10.2012
43
Radyo Frekans İle Gençleşin

ABD ve Avrupa’da ünlülerin tercih ettiği bir uygulama olan radyo frekans tedavi sayesinde cildinizdeki ince kırışıklar %50’ye varan oranda azalırken, cilde zarar vermeden yenilenme ve doğal bir tazelik oluşuyor. Anestezi kullanılmayan bu teknikte hasta ağrı hissetmiyor, sadece sıcaklık artışı hissediyor.

Geliştirilmiş radyo frekans dalgalarının yardımı ile cildi sıkılaştırmak için kullanılan bir yöntem olan radyo frekans ile göz çevresi sıkılaştırma tedavisi, cerrahi olmayan bir tedavi yöntemi olarak biliniyor. Yaşlanmanın neden olduğu hafif ve orta şiddetteki kırışıklıkları ameliyatsız tedavi etmek için 2009 yılında FDA tarafından onay verilen radyo frekans ile göz çevresi sıkılaştırma tedavisi, göz çevresi estetiği alanında kazayağı, göz kapağı kırışıklıkları giderilmesi tedavilerinde kullanılıyor.
Kollajen üreten radyo frekans tedavisi nasıl uygulanıyor?
Radyo frekans dalgalarının gücü kullanılarak gerçekleştirilen bir işlem olan radyo frekans ile göz çevresi sıkılaştırma tedavisi uygulama yapılan bölgenin ısısı, hasta için belirlenen seviyeye kadar çıkartılıyor, böylece gerekli kollajen üretimini tetikleyerek hastanın daha sıkı ve düzgün bir cilde sahip olması sağlanıyor.
Anestezi kullanılmayan yaşsız yöntem…
Sarkmış deriler, ince çizgiler ya da kırışıklıklardan rahatsız olan orta yaşlı kadın ve erkeklerin yaptırabileceği, belirli bir yaş aralığı olmayan bu yöntem, aynı zamanda hassas ve açık renkli cilde sahip kişilerde de kolaylıkla uygulanabiliyor.
Anestezi kullanılmayan radyo frekansı ile göz çevresi sıkılaştırma tedavisinin diğer bir kolaylığı ise, sosyal yaşama hemen dönülebiliyor olması. Hiçbir yan etkisi olmayan uygulama sonucunda bazı hastalarda sadece birkaç saat süren hafif şişlik, pembelik ve kızarıklık yaşanabiliyor.
Radyo frekans ile göz çevresi sıkılaştırma tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler:
* Her seans 4-6 hafta arayla yapılır;
* Genellikle 2-3 seans uygulanır;
* 4-8 hafta sonunda sonuca ulaşılır;
* Yaşlanmayı önlemek için her 1-2 yılda bir tedavi gereklidir;
 * Tam sonucu görmek için yaklaşık 6 ay gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.