Saçlarda bohem dalgalar

Saçlarda bohem dalgalar

Bu kış saçlarda kahve tonları, kum sarılarıyla canlanıyor. Kolej örgüleri ve bohem dalgaları sıkça görmek mümkün. Düşük stil at kuyruklar, ensede dağınık topuzlar ve uzun kaküller de oldukça fazla.

Vatan’da yer alan habere göre son yıllarda moda dünyasını etkisi altına alan, kişinin kendi stilini ve farklı yorumunu öne çıkaran akımlar saç modasında da çabasız ve doğal güzellik trendini başlatıyor.

Wella Professionals Eğitim Uzmanı Selçuk Ergin 2015  2016 Sonbahar/Kış Koleksiyonu ile saçlarda doğa esintisi yaratan dokuların ön planda olduğunu anlatıyor:“Doğada keşfedilmemiş topraklar gibi kuzey rüzgarlarının esintisi ile tanışan saçlar, yaz aylarının transparan illüzyonundan kuzeye doğru bir yolculuk başlatıyor.

Saçlarda, mineral renkler, küllü, soğuk ve parlak inci sarıları, kum ve kaya renklerinin yanında sıra dışı kurşuni tonlar ve pembe sandreler derinlik ve saflık katan renk harmonileri ile bütünleşiyor. Saç şekillerinde ise doğa aksesuarları ile doku kazandıran şekillendirmeler öne çıkıyor. Örgüler, doğal dalgalar ya da düz saçların hakimiyetinde uzun saçlar bu yıla damgasını vuruyor.”

Kahve tonları kum sarılarıyla canlanıyor

Mevsimin de etkisiyle bu yıl saçlarda koyu renklerin öne çıktığını söyleyen Ergin, “El değmemiş topraklar’ olarak adlandırılan Wella Professionals sonbahar kış koleksiyonu, natürel renkleri kuzey ışıklarıyla buluşturuyor. Kahve tonları, mineral renklerin ve kum sarıların dokunuşları ile canlanırken, kaya renkleri kurşuni tonlarla derinlik kazanıyor.Sarı saçtan vazgeçmeyenler ise geçtiğimiz sezonun öne çıkan rengi, çilek sarısı ile daha enerjik bir görünüme kavuşuyor” diyor.

Kolej örgüler ve rahat dalgalar

2015 -2016 Sonbahar/ Kış sezonunda sıkça göreceğimiz modellerle ilgili ise Ergin şunları söylüyor: “Kolej örgüleri ve bohem dalgaları sıkça görmek mümkün. Islak görünümler, ortadan ayrılmış saçlar, düşük stil at kuyruklar, ensede dağınık topuzlar ve uzun kaküller de bu yıl oldukça fazla. Geçtiğimiz kış karşımıza çıkan 60’ların gölgesindeki kabarık saçlar, deri bantlarla modern bir çizgi yakalıyor. Düz fön ile yandan ayrılan ya da at kuyruğu ile sıkıca toplanan saçlar ise iddialı bir stil oluşturuyor. Bu yıl öne çıkan bir diğer model de düğümlenmiş topuzlar. Sofistike bir stil sunan bu model, doğal aksesuarlar ile tamamlanabiliyor.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.