Ten Uyumu Testi

17.10.2012
4.374
Ten Uyumu Testi

Sonunda düzenli bir birlikteliğiniz var… Üstelik seks hayatınız da mükemmel! Onu tahrik etmek sizin için bir zevk, buna karşılık o da sizden uzak duramıyor. Ve altı ay sonra korkutucu gerçekle karşı karşıya kalıyorsunuz! Bundan sonrası için ten uyumu testi yapmanız gerekiyor. Bir yanınız ne kadar şanslı olduğunuzu düşünürken, diğer yanınız bu uyumluluğun sonsuza kadar devam etmeyeceğini size sürekli hatırlatıyor.

——-

Önceleri ilişkinizin sadece iyi yanlarını görürken; bir süre sonra ortaya çıkan sorunlar nedeniyle korkmaya başlıyorsunuz. Seks hayatınızın rutine girmesiyle birlikte partnerinizi kaybetme riskinizin olduğunu da fark ediyorsunuz. Her çiftin başına gelebilecek sorunlu süreçlerden siz sakin kalamayarak aradaki gerilimi fark etmeden daha da artırıyorsunuz. Ten uyumu testi yapmak ister misiniz?

Çünkü bazı çiftler çok şanslı çünkü onların vücutları seks hayatlarındaki bu iniş çıkışları kısa sürede atlatıp, hayatlarına devam edebilmelerini sağlıyor. Önemli olan seks hayatınızda yolunda gitmeyen bir dönem başladığında; vereceğiniz tepkileri çok iyi saptamak ve soğukkanlılığınızı kaybetmemektir.

Aşağıdaki testi çözerek; verdiğiniz tepkilerin sizi nereye götürdüğünü hesaplayın ve ten uyumunuzu bir kez daha test edin.

1. Sevgiliniz o akşam seks yapmak konusunda sizden daha ısrarcıysa; ne düşünürsünüz?
a. Yorgunum… Neden ellerini benden uzak tutamıyor ki?
b. Kendimi bu durumdan nasıl kurtaracağım?
c. Beni bu kadar çok istemesi harika bir duygu…
d. Biraz süre tanırsa havaya gireceğim…

2. Sevgilinizin seks yapma isteğini hangi durumlarda geri çevirirsiniz?
a. Hasta olduğumda ya da regl dönemlerimde…
b. Gerçekten isteksiz olduğum zamanlarda…
c. Kendimi güzel hissetmediğimde…
d. Mutsuz anlarımda…

3. Sevgiliniz seks yapmak istediğini nasıl belli ediyor?
a. Hiçbir fikrim yok. Bir anda oluyor!
b. Belli etmesine gerek duyduğunu sanmıyorum, ben hemen anlarım.
c. Her zaman sekse hazırdır zaten…
d. Bunu açıkça sorarım, o da cevaplar.

4. Siz seks yapmak istediğinizi nasıl belli ediyorsunuz?
a. Direkt söylemeyi tercih eder ve ısrar ederim.
b. Kışkırtıcı bir şekilde etrafında dolaşırım…
c. Ona dokunur ve baştan çıkarmak için her türlü fiziksel temasta bulunurum.
d. O benim bakışımdan her şeyi anlar.

5. İstemediğiniz halde ne kadar sıklıkta seks yapıyorsunuz?
a. Hiçbir zaman. Neden rol yapayım ki?
b. Ara sıra oluyor çünkü onu rencide etmek istemiyorum.
c. Bazen… Bu durum her çiftin başına gelmez mi?
d. Çoğunlukla istemediğim halde yapıyorum. Ben ‘hayır’ demeyi başaramayanlardanım.

6. Seks konusunda aşağıdakilerden hangisine daha fazla önem verirsiniz?
a. Dürüstlük…
b. Aranızdaki aşkı ve tutkuyu hissetmek…
c. Seksten zevk alabilmeniz için sevgilinizin size yardım etmesi…
d. Sadece istediğiniz zaman seks yapmak…

7. Seks hayatınız eskisi kadar heyecanlı değilse neler düşünürsünüz?
a. Büyük ihtimalle beni aldatıyor…
b. Ne istediğini anlayamıyorum…
c. Bu dönemin yakın zamanda sona ereceğine inanıyorum…
d. Seks konusunda birbirimize uyumlu değiliz…

8. Çok meşgul olduğunuz dönemlerde sekse nasıl zaman ayırıyorsunuz?
a. Ne yazık ki ayıramıyoruz…
b. Küçük seksi molalar yaratmaya çalışıyoruz…
c. Özellikle bana en uyan aralıkta seks yapmaya çalışıyoruz. Çünkü ondan daha yoğun çalışıyorum.
d. Uykudan feragat ederek; gecenin ilerleyen saatlerinde seks yapıyoruz…

SONUÇLAR
1. a. Mavi b. Sarı c. Kırmızı d. Yeşil
2. a. Yeşil b. Mavi c. Kırmızı d. Sarı
3. a. Sarı b. Yeşil c. Mavi d. Kırmızı
4. a. Kırmızı b. Mavi c. Sarı d. Yeşil
5. a. Mavi b. Kırmızı c.Yeşil d. Sarı
6. a. Yeşil b. Kırmızı c. Sarı d. Mavi
7. a. Kırmızı b. Sarı c. Yeşil d. Mavi
8. a. Sarı b. Yeşil c. Mavi d. Kırmızı

Yeşiller çoğunluktuysa
SEKSTE UYUMLUSUNUZ
Konu seks olunca iletişiminiz gayet kuvvetli… Ancak bu günlük hayatınızda sürekli seks konuşacaksınız anlamına da gelmiyor. Konuşmak yerine; aynı işaretlerin dilini keşfetmek de yeterlidir. Onun herhangi tanıdık bir hareketi, sözü ya da bakışı sezgilerinize rehberlik yapabilir. Temel içgüdü işte bu noktada devreye girer… Bazen uyumsuzluk yaşasanız ya da ikinizden biri seks yapmak istemese dahi aranızda geliştirdiğiniz size özel beden iletişimi sayesinde alttan almayı başarmanız mümkün. Dahası; iki tarafın birbirine bu konuda saygı göstermesi aralarındaki sevginin ve saygının ne kadar kuvvetli olduğunu gösterir.

UYUMLU SEKS HAYATINIZI NASIL KORUYABİLİRSİNİZ?
1. Seks hayatınızı ilginç kılmak için farklı yöntemler geliştirin. Seks oyuncaklarını deneyin ya da onu tahrik edecek değişik flört taktikleri keşfedin. Kendinizi memnun etmek kadar onun da mutlu olmasını sağlayın.
2. Mastürbasyon ilişkiniz adına bir denge unsuru oluşturabilir. Sık sık mastürbasyon yapan kişiler zamanla daha az seks yapmak istiyorlar, ancak mastürbasyon yapmazlarsa da vücutları gerçek orgazma daha çok ihtiyaç duyuyor.
3. Bazı ilişkilerde hiçbir zaman anlaşamayacağınız noktalar olabilir. Mesela onun istediği bir yöntem sizi tamamen seksten uzaklaştırabilir. Şayet sırf o istiyor diye, hiç hoşunuza gitmeyen anal seksi yapmak zorunda kalırsanız bu ilişkinizi yıpratabilir.

Maviler çoğunluktuysa
BENCİLLİĞİNİZ UYUMLU OLMANIZI ENGELLİYOR!
İlk günlerde seks hayatınız gayet iyiyken zamanla bu durum kötüleştiyse; iki taraf da kendini düşünerek bencillik yapıyor demektir. Başlarda kendinize; ‘Bensiz yapamıyor. Her fırsatı birlikte olmamız için değerlendiriyor. Bu çok güzel’ derken zamanla; ‘Keşke işi uzasa da evde biraz kafamı dinlesem’ demeye başladıysanız alarm zilleri çalıyor demektir. Bunun nedenini hiç düşünmüş müydünüz? Dürüst olun! İstemediğiniz, artık kaçtığınız ya da görev duygusuyla yaklaştığınız karşınızdaki kişi değil. Buna neden olan aslında kendi bencilliğiniz. Şayet araya kişisel çekişmeler, inatlaşmalar, iktidar kavgaları giriyorsa; bu durum karşınızdaki kişiye yakınlık duysanız dahi gurur yaparak uzaklaşmanıza neden olabilir. ve

TUTKUYU SÜREKLİ KILMAK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?
1. Öncelikle; ‘İstemediğim bir şeyi neden yapayım ki?’ düşüncesinden vazgeçmelisiniz. Kendinizi; seksi zevksiz ve sıradan bir aktivite olarak görmeye zorlarsanız, gittikçe kanıksarsınız…
2. Uzlaşma; bir ilişkideki en önemli anahtar kelimedir. Seks yapmak istediğinde onu reddetmeyin. Eskilerin de dediği gibi; birçok sorun yatakta çözülmese bile sorunların getirdiği stres giderilebilir.
3. Sevgilinizin nelerden hoşlandığını anlamaya çalışın. Onun çocuksu yanını keşfederek siz de biraz yaramazlık yaparsanız aranızdaki tahrik katsayısı artacaktır.

Kırmızılar çoğunluktaysa
GÜVENSİZLİK İLİŞKİNİZİ YIPRATIYOR!
Sizinle artık eskisi kadar sık seks yapmak istemediği için kendinizi tehdit edilmiş hissediyorsunuz. Fakat her ilişki benzer bir aşamadan geçer. İlişkinin ilk günlerinde heyecan daha kuvvetlidir fakat zamanla yenilikler tükendiği için dopamin hormonu daha az salgılanmaya başlar. Bu gibi durumlarda asla negatif düşünerek enerjinizi aşağı çekmemelisiniz. Heyecan siz farkında olmasanız da hâlâ kinetik bir şekilde yerinde durur. Sadece ilişkinizi güçlendirmek adına farklı tecrübeler yaşamaya ihtiyacınız var. Bir de hayatının çeşitli zamanlarında ve kulvarlarında; iş olsun, arkadaşlık olsun geri çevrilmiş ya da hayal kırıklığı yaşamış kişiler ikili ilişkilerinde karşılarındakinin davranışlarını negatif değerlendirme eğiliminde olurlar. Dolayısıyla; kafanızdaki tüm soru işaretlerinden kurtulmak ve onu da bu konuda rahatlatmak atacağınız ilk ve en önemli adım olmalı.

GÜVEN TAZELEMEK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?
1. Sevgilinizin sizinle sık seks yapmaması; size olan ilgisini yitirdiği anl***** gelmez. Eğer kendinize güvenmeye devam edersiniz, size olan saygısı aratacak ve çekinecektir.
2. Her şeyden önce bir bedene arzu duymakla, o bedende güven bulmanın birbirinden çok farklı değerler olduğunu anlamalısınız. Kadınlar bazen kendilerine güvenmedikleri için ilişkilerini salt seksle ölçüyorlar. Halbuki seks hayatını etkileyen birçok hayat katmanı bulunuyor. Önce onlara yönelmeniz sorunu kökünden çözecektir.
3. Aranızdaki bariyerleri kaldırmaya çalışın. Sabahları ağzınız koktuğundan ya da işe geç kalmak istemediğinizden seks yapmak istemiyor olabilirsiniz. Eğer onu mutlu etmek istiyorsanız beş dakika daha erken kalkarak bu mantıksız engelleri aşabilirsiniz.

Sarılar çoğunluktaysa
İLETİŞİM KURMAKTA ZORLANIYORSUNUZ!
Bir ilişkide seksi kimin başlatacağını belirmek gerçekten çok zor bir aşamadır ve birbirleriyle iyi iletişim kuran çiftler genellikle bu aşamayı yaşamazlar. Çünkü aralarındaki bağ, birbirlerine verdikleri sinyalleri daha iyi algılamalarına neden olur. Ancak siz ya kendi çekingenliğinizden ya da sevgilinizi aslında çok da iyi tanımadığınızdan seksi başlatmakta güçlük çekiyorsunuz. Bu da sizi; gerçekte mum ışığında masaj yapılmasını istediğinizde küçük aralara sıkıştırılan duygusuz bir seksle karşı karşıya bırakıyor. Şehvet seksin sadece başında değil, her aşamasında yaşanması gereken bir duygudur. Aranızdaki iletişimsizlikten dolayı sevgilinizi sadece fiziksel olarak değil duygusal açıdan da tahrik etmeyi başaramıyorsunuz.

İLETİŞİMİ ARTIRMAK İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ?
1. Sevgiliniz sizin aklından geçenleri okumak zorunda değil. Bu yüzden sizi nelerin tahrik edebileceğini ona belli ederek ona ipucu verebilirsiniz.
2. İlişkinizin sadece seksten ibaret değil! Hafta sonlarınızı birlikte eğlenceli aktivitelerde bulunarak geçirebilirsiniz. Böylelikle birbirinizi daha iyi tanıma fırsatına da sahip olursunuz.
Erkekler iğneleyici konuşmalardan ya da kibirli ses tonlarından hiç hoşlanmazlar. Onlarla iyi anlaşmak için doğrudan öğrenmek istediklerinizi sorabilir ya da söylemek istediklerinizi söyleyebilirsiniz. Açık sözlü kadınlar her zaman daha çekicidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.