Bilim Deprem Çocuklarının Kalbine Ekildi

Bilim Deprem Çocuklarının Kalbine Ekildi

IMCD, Cumhuriyetin 100. yılında eğitimde fırsat eşitliği için Bilim Ateşböceği TIR’ını deprem bölgesindeki çocuklarla buluşturdu. Adıyaman’da konuşlanan TIR, 7 ay boyunca çocukların bilimsel deneylerin yanı sıra, yoga, resim, yaratıcı oyunlar ve danslarla stresten uzak vakit geçirmelerine destek oldu.   

—-

Bugüne kadar 2 bin çocuk IMCD’nin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile başlattığı proje çerçevesinde bilimle tanıştı. “Eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla geçtiğimiz yıl Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile ilköğretim okulları için “Bilim Ateşböceği TIR”ı projesini başlatan IMCD, bu yıl depremzede çocuklara buluştu.

Depremzede çocukları bilimle buluşturduk

Bilim Ateşböceği TIR’ını depremlerden en fazla etkilenen bölgelere götürmeyi uygun bulduklarını kaydeden IMCD Türkiye Genel Müdürü Aylin Zakuto, “Yedi ay boyunca Adıyaman bölgesindeki çadır kentleri dolaşan Bilim Ateşböceği TIR’ımız, çocuklarla deneyler yaparak öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeye çalıştı. Ayrıca, yoga, resim, yaratıcı oyunlar ve dans gibi etkinliklerle çocukların stresle başa çıkmasına da destek oldu.

Amacımız bilimi çocuklara daha fazla sevdirmek. Çünkü IMCD, bilimi temel alarak faaliyetlerini geliştiren bir şirket. Bu nedenle çocuklara bilimin laboratuvarlarda, tüplerin içinde değil günlük hayatımızın içinde olduğunu interaktif bir biçimde anlatmak istiyoruz. Bilim insanı olmanın birinci kuralının merak ve sorgulama olduğunu öğretirsek, geleceğin bilim insanlarının ilk tohumlarını da atmış oluruz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.