Depremzedeler İçin Temiz Su

Depremzedeler İçin Temiz Su

Deprem bölgesindeki temiz su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmak için Dockers® ile güçlerini birleştiren Waves for Water proje kapsamında 17 bin depremzeye ulaştı.

Waves for Water ve Dockers®, depremzedelerin temiz su ihtiyacını karşılamak için projeler yaşama geçirdi. Waves for Water’ın bir kolu olan Clean Water Corps ekipleri, Hatay ve çevre köylerdeki depremzedeler için yardım faaliyetleri başlatarak, World Central Kitchen gibi kar amacı gütmeyen uluslararası kuruluş-yerel yönetim ve liderler ile de ortaklıklar kurdu.

Kirli suyu içilebilir hale getiren filtrelerin kurulumu, dağıtımı ve bölge insanına konuyla ilgili eğitim verilmesiyle ilgili çalışmalar yürüten Waves for Water ekibi; kurduğu ortaklıklarla ilk etapta 150, ikinci etapta 200 filtre olmak üzere toplamda 350 adet filtrenin dağıtımını gerçekleştirmişti.

Bölgedeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden ekibin ihtiyaç sahipleriyle buluşturduğu filtre sayısı 680 olurken, bu sayının önümüzdeki aylarda 800’e yükselmesi planlanıyor. Şu ana kadar kendi imkanları ile su filtrasyonu gerçekleştirenlerin sayısı ise 17 bine ulaştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.