Genital İçin Tedavi Yöntemleri

Genital İçin Tedavi Yöntemleri

Pek çok kadına rahatsızlık veren genital hasarlar acı çekmeden, iz kalmadan kolayca tedavi edilebilir. Hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluk, menopoz, yaş gibi nedenlerle kadın cinsel organlarında hasar oluşur. Dinamik ve fonksiyon kaybının kısa sürede nasıl tedavi edilebileceği konusunda artık kesin bir çözüme ulaşıldı.

Dr. Senai Aksoy

Kadın Hastlıkları ve Doğum Uzmanı

Genital organlarda görülen dinamik ve fonksiyon kaybı, kaslarda gevşeklik, vajina kanalında genişleme, şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi sorunlara yol açabilir. Kadın cinsel ilişkide yetersizlik duygusu ve özgüven problemi yaşayabilir.

Kadın cinsel organlarında şekilsel ve fonksiyonel bozukluğa yol açabilen nedenler

Kilo Alımı

Hamilelik ve normal doğum

Sigara

Hormonal bozukluklar

Kronik öksürük

Yaş ve menopoz

Acı çekmeden ve iz kalmadan tedavi mümkün!

Kadının yaşamını ve ruhsal durumunu olumsuz etkileyen şekilsel ve fonksiyonel bozukluklar, IntimaLase (Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi) ile kolayca çözmek mümkün. IntimaLase tedavisi, yeni non-invaziv Er:YAG lazer teknolojisi sayesinde ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırıyor. İşlem gün içinde 20-25 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabiliyor ve hasta hemen normal yaşantısına devam edebiliyor. Uygulama esnasında ya da sonrasında acı yaşanmıyor ve komplikasyon oluşma riski yok.

IntimaLase, lazer ışınlarının dokularda oluşturduğu foto-termal etki ile yeni kolajen üretimini tetikliyor. Bu etki ile uygulama bölgesinde hem mevcut kolajen dokusu hızla yenileniyor hem yeni kolajen lifleri oluşuyor (collagen neogenesis and remodeling). Sonuçta vajinal kanalda daralma (ortalama % 17) ve yenilenme oluyor.

Pek çok hastada tek uygulama yeterli olurken bazı hastalarda bir ay sonra ikinci bir uygulama gerekebiliyor.

YAG Lazer teknolojisi hangi durumlarda kullanılıyor?

Vajinal Daraltma (vaginal tightening) (IntimaLase)

İdrar kaçırma (inkontinans) tedavisi (IncontiLase)

Vulvar deri rengi açma (whitening)

Rahim Ağzı Yaraları (Cervikal dysplasia)

Akne ve akne lekeleri

Genital siğiller (condylomalar) ya da tüm vücut siğilleri, nasırlar

Gebelik yada kiloya bağlı çatlaklar

Güneş ya da doğumsal lekeler

Dolgu maddesi gerektirmeyen kırışıklıklar

Kılcal varis (spider veins) tedavisi

Skin tightening (deri sarkmaları)

Cerrahi iz bırakmış yaralar ve yatak yaralarını iyileştirme

Uzmanlar ve hastalar neden IntimaLase tedavisini tercih ediyor?

IntimaLase tedavisi ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor. Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor ve 20-25 dakika gibi kısa bir süre içinde kolayca uygulanabiliyor. Hasta günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor. Yöntem yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm. Intimalase komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem olduğundan uzmanlar ve hastalar tarafından tercih ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.