Makyaj Malzemelerinizi Bitene Kadar Kullananın

17.10.2012
54
Makyaj Malzemelerinizi Bitene Kadar Kullananın

cilt bakimi, guzellik, normal ciltler, kuru ciltler, yagli ciltler, cilt lekeleri, cilt, Makyaj Malzemelerinizi Bitene Kadar Kullananın, bakim, makyaj, makyaj malzemelerinin saklanmasi, makyaz malzemeleriGüzellik malzemeleri kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ancak neredeyse bir servet ödeyerek satın aldığımız bu malzemeler çoğu zaman tamamen bitmeden atılır. Oysa ki, yapacağınız birkaç kurnazlıkla rujunuzu bitene kadar kullanabilir ya da maskaranızı kurumaktan kurtarabilirsiniz. Makyaj malzemelerinizi saklarken uygulayacağınız bu basit yöntemler sayesinde hem makyaj çantanız hem de cüzdanınız rahat edecek.

Bakım kremlerini buzdolabında saklayın
Bakım kremlerinin üzerlerinde son kullanma tarihi belirtilmemişse en fazla 30 ay saklanabilir. Peki bu süre içinde kreminizin bozulmasını nasıl önlersiniz? Çok basit; kreminizi buzdolabına koyarak. Cilt bakım kremlerini saklamak için en uygun yer ise buzdolabının kapak bölümüdür.

Maskaranızın kurumasını nasıl önlersiniz?
Kurumaya başlayan maskaralar için, maskaranın fırçasına birkaç damla ılık su dökün veya hint yağı ya da badem yağı damlatın. Böylece hem maskaranızın kurumasını önlemiş, hem de bu yağlar sayesinde kirpiklerinize bakım yapmış olursunuz.

Rujunuzu fırçayla sürün
Hemen hemen hepimiz ruju doğrudan dudağımıza sürerek onu son damlasına kadar kullanmayı başaramayız. Tüpün içinde en az dört-beş kullanımlık malzeme varken kaldırıp atarız. Ama eğer rujunuzu fırçayla kullanırsanız hem daha iyi sonuç elde edebilirsiniz hem de sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Kalemlerinizi kullanmadan önce buzdolabında bekletin
Göz kalemimizi süreceğiz ama baktık ki ucu kütleşmiş, hemen kalemtıraşa sarıldık ama nafile açtıkça kırılıyor… Y a da o kadar yumuşamış ki sürekli sağa sola bulaşıyor… Göz ya da dudak kalemleri, uçları açılırken ziyan edilir. Kırılmaması ve bulaşmaması için kaleminizi önce yarım saat kadar buzdolabında soğutun. Uç sertleştiğinden daha kolay açılacak ve hiç ziyan olmayacaktır.

Son bir not: Eğer kullanacağınız malzeme kötü kokuyorsa ya da görünümünde herhangi bir değişikli olmuşsa asla kullanmayın, alerjik rahatsızlıklara yol açabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.