Seçimde Satürn-Balık İkilisine Dikkat

13.04.2023
1.017
Seçimde Satürn-Balık İkilisine Dikkat

Tarih sayfalarında 2023 seçimi önemli bir yer tutacak. Gökteki yıldızlar, kainattaki gezegen hareketleri deprem, sel, başarı, yenilgi, seçim için haberci olabilir mi? Bu hareketlerin oluşturduğu haritadan gelecek okunabilir mi? Seçim sonuçları nasıl olacak? Tüm bu soruları ünlü astrolog Dinçer Güner’e yönelttik…

—–

Cumhuriyet’in 100 yaşında seçim sonucu merakla beklenirken, gökyüzünde gözler Satürn-Balık ikilisine çevrildi. Astroloji bir öngörü olarak tarihte insanla birlikte var oldu.

“Kaynaklara göre astroloji ilimi kemik üzerine yapılan 28 günlük ay takvimleri ile tarım alanın da kullanılarak insan yaşamında yer edindi. Katolik kilisesinin ‘Tanrıya şilt koşuluyor’ iddiası din ve astroloji çatışmasını gündeme getirince, Avrupa’da güç kaybı, Arap dünyasında ise güçlenmesine sebep oldu.

1600’lu yıllarda ise tıbbın babası Hipokrat ‘Astroloji bilmeyen bir insanın tıbbı eğitimi yarımdır’ açıklamasıyla dikkatleri yine topladı” sözleriyle girişgah yapan Dinçer Güner astrolojinin kehanet değil, öngörü olduğunu vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti:

“1950 -60’lı yıllarda psikolojik astroloji ile birlikte yeniden ilgi odağı olmayı başarırken, topluma astrolojinin kehanet değil öngörü olduğunu açıklama zaruriyeti oluştu. Astroloji kehanet değil insanın kendine ait özgür iradesidir.

Astroloji kendi içerisinde kollara ayrılır…

Bireysel, sağlık, medikal, finansal, dünya astrolojisi, gibi… Dünya astrolojisi benim de ilgilendiğim alan siyasi ekonomik, sosyal gelişmeleri takip eder.

Gezenlerin birbiriyle kurdukları kontak, döngü, tutulma ya da gezegen giriş zamanlarından yola çıkılarak dünyayı bekleyen gelişmeler, hangi ülkede yaşanıyorsa o ülkenin başkentine bakılarak çıkarılan bazı özel haritalarla öngörülebilir.

Depremlerde sadece tahmin edilebilir…

Astroloji bir semboldür. 2×2= 4 astroloji de çıkmaz. Astrolojik anlamda görülen açı birden fazla olasılığı içinde barındırır. Bu da en fazla beş olasılıktır. Merak duygusu ile bütünleştirilebilir. İnsan doğası merak üzerine kuruludur. Astroloji de insanın meraklı yapısını tatmin edebildiği için kullanılır. Kesinlikle fal değildir.

Astroloji de meslek birliği olması gerekir…

İki yıl öncesi profesyonel astroloji derneğini kurduk. Bir meslek birliği oluşturulması adına bir yolculuğa çıktık. Belli sayıya ulaştıktan sonra bürokratik işlemlere başlayacağız. Meslek olarak henüz kabul edilmese de vergi levhanız var.

2023 için öngörüler…

14 Mayıs seçimlerinde cumhurbaşkanı değişecek. Ancak kim kazanırsa kazansın ülkemizi 2-2,5 yıl yönetim açısından zor yıllar bekliyor. Çünkü Satürn-Balık ikilisi siyasi istikrarsızlığın yaşandığı dönemi işaret eder. Dönemin sınavları; balık hayal, gerçekten kaçma, kendi kabuğuna çekilmedir. Balık burcunun gölge tarafı ile Satürn sert gerçekleri karşı karşıya gelecek. Satürn balık birbirine çok uyumlu değildir. Balık burcu ülkenin yönetimini gösteren alandır. Satürn Türkiye’nin 10’uncu evinden geçecek. Astroloji artık gerçeklerden kaçmamak gerektiğini söylüyor. Masaya gerçekleri yatırarak yönetim anlayışı getirmek, insanlara hayal satmamak gerekiyor. Bugünün gerçekleri üzerine ne yapacaklarını söylenmeli. Öyle biri olmalı ki kaçtığımız gerçekleri suratımıza vurmalı. Satürn gerçek, katı tarafını gerçek zorluklarla nasıl başa çıkarılacağını sunması gerekiyor. Ülke gerçeklerden koparsa Satürn istikrarsızlığı yaratır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.