‘SEN BİLİRSİN’

‘SEN BİLİRSİN’

Büyük yıkımlar beraberinde büyük yükselişleri de getirebilir mi? Psikoterapist Çağatay Öztürk’ün kaleme aldığı, kendi yaşamındaki sırları da paylaştığı ‘SEN BİLİRSİN’ kitabı yaşanan yıkımların aslında insana yeni kapılar açabileceğini, yaşam sınavlarının karşısında yenik düşmemek adına nasıl yollar izleyebileceğinin ipuçlarını veriyor. Yaşanan olaylar kişinin tercihi olmayabilir ama o olaylar karşısında verdiği tepkiler kendi tercihidir.

Haber- Röportaj: Nilay Akgün

Birçok kişi yaşadığı olumsuzluk karşısında ne yapacağını bilemez. İçinde bulunduğu şaşkınlık, hayal kırıklığı ve hüzünle bocalar. Çoğu zaman başına gelen olayla değil, o olay karşısında izlediği yanlış tutum ile çok daha fazla ruhsal çöküntü içerisine girer. Oysa önemli olanın yaşanan olumsuzluklar değil sonrasında izlenen yollar olduğunu belirten yazar Psikoterapist Çağatay Öztürk, bu kitapta yaşamdaki yol tabelalarını okuyarak yönünüzü bulmanıza yardımcı oluyor. İsyan etmeden var olmanın yaşamınıza sağlayacağı konforu da yazar kendi başarı öyküsü ve yaşamından örneklerle somutlaştırıyor…

Psikoterapist Çağatay Öztürk son kitabı ‘Sen Bilirsin’ de bu yaşamda her şeyin bir nedeni ve bedeli var” mottosundan yola çıkarak, kaybolduğunu sanan herkese aslında yaşadığı her şeyi neden sonuç ilişkisi çerçevesindeki bağlantıyı hem anlaşılır bir dil hem de bilimsel verilerle birlikte spritüel dünya’nın öğretilerini de büyük bir özveriyle aktarıyor.

Psikoterapist Çağatay Öztürk konuşmasına şöyle devam etti: “ Ben sıra dışı bir kişilik ve kimlikle hayatımı sürdürüyorum. Her şey kabul etmekle başlıyor. İnkâr ettiğiniz sürece hayata o kadar geç katılıyorsunuz. Hiçbir şey bana olmaz dememek gerekir. Her şey insanlar için. Olanları insan bedeni, ruhu ve zaman boyutu bu dünya algısıyla acı olarak ifade ediyor, isyan ediyoruz. ‘Ben bunu hak edecek ne yaptım?’ aslında öyle değil. Neyin hayırlı ya da şerre alamet olduğunu o an göremeyebiliriz.

Gerçek ve hakikat birbirinden farklıdır. Gerçeğin yaşandığı zannedilse de asıl olan hakikattir. Bilinç düzeyinde değil bilinçaltında verilen tepki aslında hakikat olan ve bize her şeyi yaptırandır. Bu nedenle bilinçaltına güzel şeyler depolamak gerekir.

Ve güzel bir haber; bir solukta okunan beş kitabın yazarı Psikoterapist Çağatay Öztürk altıncı kitabı için çalışmalara başladı bile:)

  1. Kod Adı İnsan: Türkiye ve değişik ülke insanlarının sentez ve yorumu…
  2. Kod Adı Aşk ve Aldatmak: Aldatıldıktan sonra aldatmak üzerine yazdığım kitap sayesinde çok kişinin ilişkisi kurtuldu.
  3. Kod Adı Para: Dünyada paranın hiçbir şeye yaramadığını açıklayarak, dünya gerçekleri ile okuyucunun yüzleşmesine yardımcı oldum.
  4. Önce Sen: Okuyucu önce insanlara bencilliği anlatıyormuş gibi algılasa da aslında ‘önce baktığı yeri, zamanı durduran an neyi gerektiriyorsa, önem ve öncelliği karıştırmadan kime önce ‘sen’ diyoruzu bir daha gözden geçirmek zorunda kalır. Birey olma ve ait olma özelliğimizi dengeleyebiliriz.
  5. Sen Bilirsin: ‘Önce Seni’ tamamlayan bir kitap ikisinde de Yaradan’a gönderme var. İlk olarak Önce Sen ‘Allah’ diğer ‘Önce Sen’ de ise Allah bilir. ‘Sen bilirsin’ küçük bir tonlama ile anlamı değişen bir cümle olabilir. Oysa ki cümle aynı. Tonlama bütün anlamı değiştirir. Hayatta böyle bir şey; nereden baktığına bağlı.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.