Sevgililer Günü İçin Öneriler

Sevgililer Günü İçin Öneriler

14 Şubat Sevgililer Günü sanal dünyada hediye-kutlama görüntü paylaşım telaşı hız kazanır. Sosyal medyaya yansıtılan abartılı-kusursuz hayatlar mutsuzluğa neden olabilir.

Uzm. Psk. Ezgi Dokuzlu Tezel

Anneler, Sevgililer veya doğum günü gibi özel günlerde sosyal medyada mutluluk paylaşım görüntüleri hız kazanır. Yansıtılan yaşamlar bireylerde kıyas yapma ve beklentilerle mutsuzluk nedeni olabilir.

Sosyal medya insanların gerçeğini olduğu gibi yansıtmaz. Kişi mükemmel görünen hayatların ardındaki görünmeyen sorunları fark etmez, kendisinin yalnız olduğu yanılgısına düşer.

14 Şubat Sevgililer Günü için öneriler:

  • Sevgililer Günü vesilesiyle sevdiğiniz kişiye özel sürprizler hazırlamak istiyor olabilirsiniz. Bugünü farklı kılmak için başkalarının standartlarını takip etmek zorunda değilsiniz. Maddiyattan ziyade odak noktasında sevginin bulunduğu hediyeler seçilmesi ve planlar yapılması ilişkiyi güçlendireceği gibi taraflara da gerçek mutluluğu yaşatacaktır.
  • Farklı yerler keşfetmek, en azından taraflardan birinin daha önce deneyimlemediği bir etkinlik planlamak, emek barındıran hediyeler tercih etmek unutulmaz anılar biriktirmenize yardımcı olabilir.
  • Etrafınızda ve özellikle sosyal medyada gördüğünüz diğer çiftlerle kendinizi kıyaslamayın. Sosyal medyada hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve her ilişkinin biricik olduğunu unutmayın.
  • Sizin için önemli olan kendi mutluluğunuz ve partnerinizin mutluluğu olmalı. Başkaları ne düşünür diye düşünerek plan yapmayın.
  • İnsanların sesini değil sadece partnerinizin ve kendi sesinizi dinleyin. Çift olarak tercihlerinizi hiç kimseye beğendirmek zorunda değilsiniz.
  • Bir başkasının aldığı hediyeye bakıp kendinizi yıpratmayın. İçinizden ve elinizden gelen her neyse, o sizi gerçekten seven biri için yeterli olacaktır bunu unutmayın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.