Aşk Sizce Birine Acımak mı?

Aşk Sizce Birine Acımak mı?

Aşk sizce birine acımak mı? Yoksa gururu bile hiçe sayıp sevginin ve emeğinizin peşinden gitmek mi? Ya da aşk sevdiğini düşündüğünüzde kalbinizin kıpır kıpır etmesi midir? 

Çağatay Öztürk
Psikoterapist

Kod Adı Aşk Ve Aldatmak adındaki ikinci kitabımın arka kapağında aşk ile ilgili söylediğim söz birçok kişinin duygularına tercüman olmuştu. ‘Aşk insana istediğini yaptırır, zaman ise doğru olup olmadığını gösterir’. Peki gerçekten öyle midir? Sanırım biraz öyle. Yani birine aşık olduğunuzda yalnızca yapmayı istediklerinizi yapıyorsunuz… Yapmak zorunda olduklarınızı değil!

Aşkın insanı yerle bir eden bir tarafı da vardır. İnsanı ordan oraya savuran, kendini yeniden keşfetmesini sağlayan…
Aşk ile ilgili öyle çok şey yazılmış, söylenmiş ve anlatılmıştır ki;  belki de hakkında en  sık yorum yapılan konulardan biri haline gelmiştir…
Aşk insanı kimi zaman dünyanın en asi, kimi zaman ise en uysal haline dönüştürebilir. Eğer aşıksanız, radyoda dinlediğiniz bir şarkı alıp sizi hiç tahmin etmediğiniz yerlere götürür.
Aşıksanız yine kendinizi bazen bir kuş kadar hafif, bazen ise üzerinizde dünyanın yükünü taşıyormuş hissine kapılabilirsiniz. Tüm bu duyguların hiç biri sizi şaşırtmaz.
Aşıkken dört mevsim bir başkadır. Yaz mevsiminde gökyüzü daha parlak ve mavidir, çimenler daha bir yeşil. Baharda dökülen yapraklar aşkınızdaki romantizmi daha bir tetikler. Kış mevsimindeki karın ortasında ayaklarınız yere çıplak bastığında bile üşümezsiniz, baharda ise kuşların sesi daha bir ahenklidir sizin için.
Aşıksanız, aşık olduğunuz kişiyle dargın geçen her saniye adeta yaşanmamış saydığınız bir yaşam dilimi gibidir adeta.  Onun sesini duyana kadar hiç bitmeyecek gibi gelir ‘sessizliğin sesi’…
Yasta olduğunuzu birilerine söylemek yerine hasta olarak anılmayı yeğlersiniz.
Aşık olduğunuzda yaşadığınız her an siz istesenizde istemesenizde, unutulmaz olur. Aşk birçok zıtlığı bir arada da barındırabilir. Aşk demek bir anlamda da fedakarlık adına gözü kapalı atılan bir imza fırtınası da demektir. Aşk yeri geldiğinde kalbinizi teslim ettiğiniz kişiyle yağmurun altında yürümek ama ıslanmamaktır. Ancak,  aşk birine acımak demek değildir!
Birine acıdığınız için aşık olmayın ya da aşıkmışsınız gibi yapmayın. Eğer aşıksanız bırakın aşk size istediğinizi yaptırsın, zaman ise doğru olup olmadığını size göstersin…
Bir kez daha sizlerle paylaştıklarımı okuduğunuz için gözlerinize sağlık.
Hoşça kalın. Bu arada unutmayın her hoşça kal bir merhabadır aslında.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.