Gökyüzünden Mesaj Var!

Gökyüzünden Mesaj Var!

İnsanın doğduğu, nefes aldığı ilk andaki gökyüzü haritası aslında onun ‘hayat yolunu’ oluşturur. Astroloji kişiye; hayat yolundaki sembollerini görüp, aklını kullanıp, zaman kaybetmeden mutlu ve başarılı olması için gökyüzünden mesaj getirir.

Sare Palaska

Danışman Astrolog

İnsanların hayatlarındaki fırsatları kaçırmaması için astrolojiye ihtiyacı vardır. Çünkü astroloji; kişinin doğum haritasını zamanı en iyi şekilde kullanarak hayatını yönlendirmesi için kullanılması gereken güvenilir bir pusuladır. Bu pusulanın doğru yönü gösterebilmesi için kişinin doğum saati, gün, yılı ve yeri önemlidir. Astrolog ise bu bilgilerle kişinin hayat haritasını okumayı bilen kişidir.

Çocuğun kariyer planlamasında astrolojinin önemi

Kişi, aklını haritaya göre kullanmayı ve sembolleri okumayı bilirse zaman kaybetmeden kaderini yaşayabilir. Aslında kişi yaşayacağını yaşar ama önemli olan zamanı kaybetmeden bunu yaşamasıdır. Burada önemli olan diğer bir nokta ise çocuklardır. İnsan doğarken birden fazla yetenek ile dünyaya gelir. Astroloji kişinin yeteneklerini keşfedip, hayatını yönlendirmede yardımcı olur. Çocukların yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmesi hem mutlu hem de başarılı bir toplum anlamına da gelir. Çocukların potansiyellerini, şanslarını, yetenekleri keşfetmesinde astrolojiden destek almak aynı zamanda onun hayatını  kolaylaştırma da yardımcı olmaktır. Çünkü içteki yetenek ya da enerji en iyi şekilde değerlendirilmezse hastalığa dönüşebilir.

Hepimiz ‘Biriciğiz’

Nefes aldığınız andaki gökyüzünün resmi aslında sizin kısmetinizdir. Yol haritasına yükselen burç ile başlanır. Gerçek burcun var olma sebebi; bu dünyaya niye geldin? Şartların ve koşulların, ne olacaksın, kalbin nerede atıyor? 12 tane ev var bunların hepsi ayrı yaşam alanları. Her insanın parmak izi nasıl tek ve biricikse, astrolojinin derinlerine inildiğinde aslında hepimizin doğum haritalarımızla biricik olduğumuzu görebiliriz.

Astroloji bize; nefes almaya başladığımız an itibariyle talihimizin yazıldığını, seçim hakkının bize ait olduğunu ancak bazı durumlara müdahale edemediğimizi söyler. İşte bu kaderdir.

Seçimler daima kişiye aittir bunu unutmamak lazım… Tam da bu nedenle doğum haritamızı bilmek, onun kulağımıza fısıldadıklarına dikkat etmek büyük önem taşır.

Doğum haritası nasıl hazırlanır?

Doğum haritası hazırlanırken önce 360 derecelik bir daire çizilir. Sonra 30’ar derecelik dilimler halinde 12 parçaya bölünür. Bu parçaların her birine ‘ev’ adı verilir ki bu evler bizim hayat olaylarımıza karşılık gelir. Haritamızda bulunan her ev  farklı konulara işaret eder. Her bir evi bir burç keser. Her bir burcun bir diğerinden farklı olarak kendine özgü özellikleri ve etkileri bulunmaktadır. Burçlar bize hayat alanlarındaki davranış biçimlerimizi gösterir.

En önemlisi ise birinci evin başlangıcına denk düşen yükselen burçtur. Çünkü haritamızdaki yükselen burcumuz da işte bizim talihimizi gösterir. Ayrıca topluma gösterdiğimiz kişilik, imaj ve fiziksel özelliklerimizi de yükselen burcumuz belirler. Diğer evlerin dizilişi de yükselen burca göre şekillenir.

Doğum haritamızın en tepe noktası toplumun bizi nereye koyduğunu, toplum önündeki yerimizi, mesleğimizin özelliklerini ve annemizin niteliklerini gösterir. Burada anne faktörü önemlidir. Çünkü gerçekte annemiz bizi toplum önüne çıkmaya hazırlar.

Tepe noktasının tam karşısı yani haritamızın en dip noktası bizim köklerimizi, babamızın özelliklerini, bilinç altınımızı ve fiziksel yaşadığımız evimizin kalitesini gösterir.

Gezegenler içimizdeki yaşam fonksiyonlarını sembolize ederler.  Bizler bu yaşam fonksiyonlarını kullanarak hareket ederiz, çevreye tepki veririz, çevremizi bu yaşam fonksiyonları ile algılar ve etkileriz. İçsel gezegenler yani Güneş, Ay, Merkür, Venüs, ve Mars temel kişilik özelliklerini, kişideki hayati ve en güçlü dürtüleri tanımlarken, sosyal gezegenler yani Jüpiter ve Satürn bizim dış dünyadaki tecrübelerimizi ve beklentilerimizi sembolize ederler. Son olarak dışsal gezegenler ise Uranüs, Neptün ve Plüton ise kontrolümüz dışında olan, kolektif, nesilleri ilgilendiren temaları sembolize ederler.

Gerçek hayat yolumuzu anlamamıza yardımcı olan ise yıldızlar ve gezegenler arasındaki ilişkilerdir. Astrolojide buna açı denilir. Haritamızdaki açıların yorumlanması çok önemlidir. Bu açılar bize gerçekte kim olduğumuzu ve geleceğimizin neleri barındırdığının engin tasvirini sunar. Açılar vasıtasıyla gizli eğilimlerimizin, suskun motivasyonlarımızın, engellerimizin ve potansiyellerimizin farkına varırız. Açıları yorumlamak, güçlüklerin üstesinden gelmemiz ve geleceğimizi zenginleştirecek niteliklerin farkına varabilmemize yardım eder.

Sonuç olarak doğum haritası bize kendimizi görmemiz ve kendi potansiyelimizin farkına varmamızda yardımcı olacak bir ayna tutar.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.