Kalp Sağlınız İçin Tabiatın Sunduğu Reçete

Kalp Sağlınız İçin Tabiatın Sunduğu Reçete

Kalp Sağlınız İçin Tabiatın Sunduğu Reçete, Bezelye, B vitamini ve protein deposu olan bezelye, Kepekli Ekmek, Kiraz, Çikolata: E vitamini, magnezyum ve demir, kalp hastalıkları, Elma, Mısır Gevreği, salatalık, kolesterolü düşürür, Kalbi güçlendirir, Yumurta, lesitin maddesi, Sarımsak, sarımsak, sindirim sisteminden, kansere, kan dolaşımından kalp hastalıkları, Kavun, günlük C vitamini, A vitamini, Şeftali, E ve B12, B vitaminleri, potasyum, tuz, Mide kanseri, kemik erimesi, kalp sorunları, çay, elma, soğan, portakalAslında tabiat bir eczane gibidir önemli olan nokta ondan nasıl faydalanabileceğimizi bilmektir. Tahıl, sebze veya meyvelerde bulunan çeşitli maddeler, vitaminler, depresyondan tansiyona, kalp rahatsızlıklarına birçok hastalığa iyi gelir. İşte size kalp rahatsızlıkları için tabiat ananın sunduğu reçete;

Bezelye: B vitamini ve protein deposu olan bezelye, kalp için çok önemli.
Kepekli Ekmek: Kalp hastalıklarıyla bağırsak kanseri için faydalıdır. Günde 12 gramdan fazlası kişiye göre zararlı olabilir.
Kiraz: 100 gramında 40 kalori bulunuyor. İçerdiği ellegic asit, vücudu kansere karşı korurken, kiraz kalp damarlarındaki normal bir kan dolaşımını sağlar. Çok kiraz yenmesi, gut hastalığına yakalanma riskini de düşürür. Günde 20 kiraz yemek 1 aspirin yerine geçiyor.
Çikolata: E vitamini, magnezyum ve demir, kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürür. Günde en fazla 1 çikolata yiyin.
Elma: Günde 5 adet tüketilmesi kalp sağlığı için faydalıdır.
Mısır Gevreği: Günde 1 tabak yeterlidir.
Salatalık: Diyet yapanların en büyük yardımcısı olan salatalık, kolesterolü düşürür. Kalbi güçlendirir ama salatayı soymadan yemek gerekir. Çünkü kalbi kuvvetlendiren madde, kabuğu ile derisi arasında bulunuyor.
Yumurta: Tüm yiyecekler içinde en kaliteli proteini içerir. En önemli özelliği, kolesterol oranını düzenleyen lesitin maddesi içermesi. Tavada az yağda pişirilmiş yumurta en ideal olanıdır.
Sarımsak: Mutfağınızdan eksik etmeyin. En az bin doğal tedavide kullanan sarımsak, sindirim sisteminden, kansere, kan dolaşımından kalp hastalıklarına kadar her şeye yaralı. Günde bir diş yemek sağlık için en doğru tüketim miktarı. Hamilelikte aşırı sarımsak tüketmek kalp yanmaları ve çarpıntılarına yol açar.
Kavun: Bir kavunun yarısı, insan vücudunun günlük C vitamininin ihtiyacının tamamını, A vitaminin de yüzde 15’ini karşılar. Kavun, kalp ve böbrek hastalarının diyetlerinde sıkça kullanılan bir meyvedir.
Şeftali: Bir şeftali, günlük C vitamini ihtiyacınızın yarısını karşılar. Sindirimi kolay olan meyvanın koyu renklilerini tercih edin. Çünkü kabuğuna renk veren betakarotene maddesi, kalp ve kansere karşı faydalıdır.
Pirinç: E ve B12 dışında tüm B vitaminleri ve potasyum içerir. Kolesterolü düşürdüğünden kalbe iyi gelir.
Tuz: Vücuttaki kan dolaşımını ve sinir sistemini düzenler. Mide kanseri, kemik erimesi, kalp sorunlarına birebirdir.
Çay: Günde 2 bardak içilen çayla, 4 elma, 5 soğan, 7 portakal yemiş gibi kalp dostu antioksidan madde almış olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.