Tüp Bebekle Mucize

Tüp Bebekle Mucize

Tüp bebek tedavisi ile hiç sperm üretimi olmayan erkekler veya yumurta üretimi tamamen durmuş olan kadınlar evlat sahibi olabilme şansını yakalar. Fizyolojik çok büyük bir yetersizliği olmayan herkes tüp bebek sahibi olabilir.

 Op. Dr. Aytuğ Kolankaya

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Çiftlerin etkili bir korunma yöntemi uygulamamalarına ve düzenli ilişki varlığına karşın bir yıl içerisinde gebelik elde edilememesi durumu “infertilite” ya da toplumda bilinen adıyla kısırlık olarak tanımlanıyor.  Bu problem, üreme çağındaki çiftlerin yaklaşık yüzde 10 -15’ini etkiliyor. Bunun dışında çeşitli genetik sorunu bulunan ya da ülkemizde sıkça rastlanan Akdeniz anemisi, orak hücre anemisi gibi hastalık taşıyıcısı çiftlerde de sağlıklı bebek elde etmek için tüp bebek yöntemine başvurulabiliyor.

Program 2 Haftada Tamamlanıyor

Tüp bebek tedavisi; yumurta gelişimi, yumurtaların toplanması ve döllenmesi, embriyo gelişimi ve embriyo transferi aşamalarından oluşan bir süreçtir. Bu tedavi süresi boyunca kadının hastanede yatmasını gerektirecek bir uygulama gerçekleştirilmiyor. Program genetik işlemler dahil olmak üzere iki hafta içerisinde tamamlanıyor. Bu süre içerisinde kadınların hastaneye ortalama 6 kez, erkeklerin ise bir kere gelmeleri yeterli oluyor.

Hedef En İyi Embriyoyu Seçmek

Öncelikli hedefimiz birçok tüp bebek uygulamasına karşın gebe kalamamış, tekrarlayan düşükleri olan ya da şiddetli erkek kısırlığı olmak üzere, sağlıklı bir bebek şansının tüm isteyen çiftlere sağlanmasıdır. Laboratuarlarımızdaki düzenekler vücut ortamına çok yakın şekilde düzenlenmiş gelişmiş aletlerden oluşuyor. Daha ayrıntılı olarak sperm seçimlerinin yapılarak embriyo kültürlerinin vücut ortamına daha uygun ve güvenli takip edilebildiği düzenekler sağladık. Tüm bunları sürekli izleyip kontrol altında tutabiliyoruz. Yüksek kalitede embriyolar sağlayıp morfolojik ve genetik yapısı en iyi embriyoyu seçip transfer etmeye çalışıyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.