Mutlu İlişkinin 5 Sırrı

Mutlu İlişkinin 5 Sırrı

Günümüzde “bireycilik” ön planda olduğu için çiftlerin birbirlerinden beklentileri karşılanamayacak oranda yüksek kalır ve ilişkiler çabuk tükenir. Güzel bir söz, eleştiriyi kırmadan yapmak, tartışırken iktidar savaşı yapmaktan kaçınmak, özür dilemek mutlu ilişkinin anahtarıdır…

İlişki Uzmanı ve Yaşam Koçu Mehmet Murat Lik

İnsanlar hedefleri olduğu ve ulaşmak için geçirdiği süre içinde mutlu kalır. Hedefe ulaşıldığında hayal kırıklığı yaşanmadığı takdirde kişi mutlu olabilir. Mutlu ilişki tam bu noktada önem kazanır. Sevdiği ile birleştiğinde mutlu olacağını ve bu mutluluğun sürekli olacağını düşünen çiftler hayal kırıklığı yaşamamak için çaba göstermek zorundadır. 

Mutlu bir ilişkiye sahip olabilmek için 5 altın öğüt:

1-Birbirinize iltifat edin. Birbirinizi, ihmal etmeyin…

Neden birliktesiniz hiç düşündünüz mü? Mutluluk, sevinç ve üzüntülerinizi paylaşmak ve hayattan daha fazla keyif almak için değil mi? Öyleyse, en azından günde bir kere birbirinize güzel bir söz söyleyin, karşınızdakini mutlu edin. Birlikte yapmaktan hoşlandığınız aktivitelere fırsat yaratın. Yeri geldiğinde bir taraf maç izlemeye arkadaşlarıyla giderken diğer taraf sinema izlemeye gidebilir.

2-Tartışma sırasında karşılıklı birbirinize bağırmayın…

İlişkilerde birtakım konulara dair anlaşmazlıkların olması doğaldır. Çiftler arasında zaman zaman ufak tartışmalarda yaşanabilir. Çiftler birbirine karşı nazik olmalarıdır. Taraflar eleştirilerini yumuşatarak yapmalıdır. Çünkü karşılıklı olarak birbirinize bağırmak hiçbir şeyi çözmez.

3-Aşk bir iktidar savaşı değildir, unutmayın!

Aşk incelik ister. Aşkın, bir iktidar savaşı olmadığını daima hatırlayın. Eğer bir tartışma varsa bırakın eşiniz kazansın ve böylece kazanan ilişkiniz olsun. Peki, bir tartışma nasıl büyür hiç düşündünüz mü? Sadece, karşı tarafı suçlamak çok gerçekçi midir? Kısaca, tartışmalarda iki taraf vardır ve sizin de payınızın olduğu gerçeğinden hareketle birbirinize karşı nazik davranmayı unutmayın.

4-Geçmiş bırakın geçmişte kalsın…

Çiftler geçmişte hata yapmış olabilir. Bir tartışma sırasında konuyla hiç ilgisi yokken geçmişte yapılan bir hatayı sürekli gündeme getirip tartışmanın şiddetini arttırmayın. Çiftler, birbirlerine geçmişteki hatalarını sürekli hatırlatmaktan vazgeçmelidir.

5-Hatanız varsa itiraf edin ve özür dileyin…

Bir kişinin hata yapması dünyanın sonu değildir. Eğer hatanızı fark ettiyseniz, bunu itiraf edin ve özür dileyin. Ancak sürekli hatalar yapıp özür dilemeyi alışkanlık haline getirmeyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.